Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Spacer po wyobraźni”. Liceum Plastyczne przygotowało konkurs inspirowany Van Goghiem

Facebook Twitter

Tylko przez kilka dni, do końca tego tygodnia można oglądać prace młodych plastyków w Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu. To obrazy, które powstały na konkurs „Spacer po wyobraźni” organizowany przez Liceum Plastyczne w Wodzisławiu Śląskim.

„Spacer po wyobraźni”. Liceum Plastyczne przygotowało konkurs inspirowany Van Goghiem
fot.powiatwodzislawski.pl

Liceum Plastyczne przygotowało konkurs inspirowany Van Goghiem

Jury nagrodziło prace, które przyciągały uwagę nie tylko wyobraźnią ale także warsztatem malarskim. Motywem przewodnim był cytat z Vincenta van Gogha:

Śnię o malowaniu i wtedy maluję swoje sny.

„Spacer po wyobraźni”. Liceum Plastyczne przygotowało konkurs inspirowany Van Goghiem

fot.powiatwodzislawski.pl

Zaskoczyła nas różnorodność, zarówno tematyczna jak i kolorystyczna prac. Od ciemnych, mrocznych i niepokojących, do kolorowych, jasnych o świetlistej gamie barwnej. Ile snów, tyle ilustracji. Każda niepowtarzalna i wyjątkowa. Wybierając prace finałowe zwracaliśmy uwagę na oryginalność, kreatywność, pomysłowość oraz sprawność w operowaniu barwami

– wyjaśniają organizatorzy konkursu.

Pierwsze miejsce zdobyła Agata Leszek za kreowanie nowego, kolorowego świata, pełnego radości i humoru. Drugie miejsce przyznano Magdalenie Lulek za mieszankę realizmu z fantazją i niesamowitą intensywność barw. na trzecim miejscu uplasowała się Martyna Warzeszka za świetny warsztat malarski, operowanie światłem i cieniem. Wyróżniono też: Dominika Klimek, Dominikę Sobik oraz Małgorzatę Smiatek.

Kwalifikacje do wystawy otrzymali: Emilia Burda, Nikola Stroińska, Natalia Waszak, Mateusz Sorichta, Wiktoria Wiaderek, Kamila Bednarska, Wiktoria Wieczorek, Roksana Kozub, Magdalena Bielecka, Liliana Zalewska, Antonina Jeremias, Maria Mazur.

Wystawę do końca tygodnia można oglądać w Muzeum w Wodzisławiu Śl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj