Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Likwidacja SOR w Rybniku? „Istnieje zagrożenie”

Facebook Twitter

"Istnieje zagrożenie likwidacji SOR-u" - przyznaje w rozmowie z naszym reporterem Arkadiuszem Żabką, Karolina Wałowska rzecznik prasowa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku.

Likwidacja SOR w Rybniku

Likwidacja SOR w Rybniku – Istnieje zagrożenie

We wtorek (09.01.) doszło do spotkania dyrektora szpitala Jarosława Madowicza z prezydentem miasta Piotrem Kuczerą w tej sprawie. Od 2021 roku w rybnickim szpitalu nie działa oddział internistyczny. Funkcjonowanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego bez interny znacznie utrudnia działanie SOR-u.

Karolina Wałowska: Spotkanie dyrektora szpitala z prezydentem miasta miało na celu omówienie bieżących spraw dotyczących funkcjonowania placówki, ale też planów związanych z nadchodzącym otwarciem po modernizacji traktu porodowego i oddziału neonatologicznego. Poruszona została też kwestia trudności w pozyskaniu personelu medycznego w oddziale internistycznym. To jest problem, z którym borykamy się od dłuższego czasu.

Radio 90: Ta możliwa likwidacja SOR. Na ile ona jest faktycznie realna?

Karolina Wałowska: Istnieje takie zagrożenie. Trwają rozmowy z osobami, które mogą pomóc. Robimy wszystko, żeby rzeczywiście do tego nie doszło. Obecnie rybnicki SOR działa i funkcjonuje tak jak dotychczas.

Likwidacja SOR w Rybniku? – Istnieje zagrożenie – odpowiada rzeczniczka szpitala

Lekarzy na samym SOR-ze nie brakuje

– podkreśla Wałowska:

Karolina Wałowska: Pod kątem personelu medycznego, tutaj nie ma zagrożenia. Dodatkowo podpisaliśmy umowę po konkursie z lekarzami Zakładu Diagnostyki Obrazowej, co przełożyło się na usprawnienie pracy rybnickiego SOR-u. Będą prowadzone dalsze rozmowy dyrektora z osobami, które mogą pomóc w zmianie sytuacji oddziału. Jesteśmy w kontakcie z Narodowym Funduszem Zdrowia w celu ustabilizowania tej sytuacji.

Oddział internistyczny został zawieszony 1 lipca 2021 roku, pierwotnie na pół roku. Powodem było odejście z pracy lekarzy, którzy popadli w konflikt finansowy z byłą dyrektor lecznicy Ewą Ficą.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj