Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Luke Reynolds trenerem Jastrzębskiego Węgla [WIDEO]

Facebook Twitter

Jastrzębski Węgiel ma nowego trenera. Szkoleniowcem pomarańczowych został Luke Reynolds. Australijczyk pełnił w nim dotychczas rolę trenera przygotowania motorycznego.

fot. Jastrzębski Węgiel

W trzech meczach, po odejściu Roberto Santilliego prowadził drużynę, która pod jego wodzą odbudowała się i zaczęła zwyciężać. Gdy z końcem sezonu kontraktu nie przedłużył serbski szkoleniowiec Slobodan Kovac (kowacz), władze klubu zdecydowały się powierzyć funkcję pierwszego szkoleniowca właśnie 35-letniemu Australijczykowi.

Wybór na pierwszego trenera Jastrzębskiego Węgla to dla mnie olbrzymi zaszczyt. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by Klub oraz jastrzębskie środowisko siatkarskie było dumne ze swojej drużyny. Czuję się tutaj jak w domu jak w gronie rodzinnym. Mówiąc o rodzinie, mam na myśli zarówno członków sztabu szkoleniowego, pracowników administracji, zarząd, a także zawodników, z którymi współpracuję. Każdy w tym Klubie jest serdeczny i każdego dnia przychodzi się tutaj nie tylko jak do pracy, ale do miejsca, które kochasz i które sprawia, że czujesz się szczęśliwszy. Właśnie dlatego zawsze z dumą reprezentuję ten Klub i jestem dumny z faktu, gdzie jestem.

Luke Reynolds pracował już wcześniej w Jastrzębskim Węglu w sezonie 2017/2018. Później był krótko szkoleniowcem zespołu z Berlina a wcześniej trenerem zespołów w Kanadzie, Szwecji czy na Cyprze. Czy nie boi się nowego wyzwania, jaki jest praca z jedną z najlepszych drużyn w Polsce?

Zawsze pojawią się ludzie, którzy będą wątpić w słuszność decyzji podjętych przez klub. Miniony sezon pokazał i był swego rodzaju zapowiedzią tego, na co mnie stać w roli pierwszego trenera. Nie mogę się doczekać, by udowodnić tym, którzy powątpiewają w moje możliwości, że była to dobra decyzja klubu. Mam absolutne przekonanie co do tego, że jestem gotowy do roli pierwszego szkoleniowca Jastrzębskiego Węgla. Po kolejnych trzech latach na poziomie międzynarodowym, doświadczeniach, które mam za sobą, czuję się pewny jak nigdy dotąd, podejmując się tej roli.

Jakich zawodników będzie miała do dyspozycji Luke Reynolds? Jaką drużynę udało mu się zbudować?

Pracę nad budową nowej drużyny zaczęliśmy jeszcze przed końcem minionych rozgrywek. Rynek transferowy rozpoczął się w tym roku dosyć wcześnie. Wspólnie z prezesem jako sztab rozpoczęliśmy wówczas pracę nad poszukiwaniem optymalnych rozwiązań w kontekście zespołu. Mam nadzieję, że dokonaliśmy właściwych wyborów, a nasza drużyna będzie naprawdę mocna. Zespół, który stworzyliśmy – a działo się to w czasie pandemii – był dobierany pod względem charakteru i sposobu gry poszczególnych zawodników. Generalnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że do naszej drużyny trafili ludzie, którzy chcą coś udowodnić.

Na razie nie wiadomo jacy zawodnicy wzmocnią Jastrzębski Węgiel. Klub ma podać ich nazwiska w najbliższych dniach.

Luke Reynolds Ur. 09.07.1985, Melbourne (Australia)

Przebieg kariery trenerskiej: Brandon University Bobcats (CAN) – asystent pierwszego trenera, Australia (kadra juniorska) – pierwszy trener, Svedala Volley (SWE, klub żeński) – pierwszy trener, Nea Salamina Famagusta VC (CYP) – pierwszy trener, Jastrzębski Węgiel – asystent pierwszego trenera, trener przygotowania motorycznego, Berlin Recycling Volleys (GER) -– pierwszy trener, Australia (pierwsza reprezentacja) – asystent trenera, trener przygotowania motorycznego, Jastrzębski Węgiel – asystent pierwszego trenera, trener przygotowania motorycznego, Jastrzębski Węgiel – trener.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj