Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Magazyn żużlowy Radia 90: Wracamy do Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, jakie rozegrano na rybnickim torze

Facebook Twitter

W Magazynie Żużlowym Radia 90 dużo o ostatnich zawodach rozegranych na rybnickim torze. W minioną środę (27.07) przy Gliwickiej odbyły się eliminacje Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. W stawce 16. zawodników, którzy walczyli o cztery miejsca premiowane awansem, było dwóch rybniczan, dwóch kolejnych pełniło rolę rezerwowych. Świetnie spisał się Paweł Trześniewski.

Paweł Trześniewski tego dnia świętował swoje 17. urodziny. Żużlowiec ROW-u wywalczył 12 punktów, wygrał dwa biegi a w trzech kolejnych był drugi co dało mu ostatecznie pewny awans do finału z drugiego miejsca. Z Pawłem Trześniewski rozmawiał Robert Krzyżaniak:

Radio 90: Paweł zacznę od życzeń, wszystkiego najlepszego, dzisiaj obchodzisz swoje 17. urodziny!

Paweł Trześniewski: Tak dziękuję bardzo.

Radio 90: No i świetny prezent sobie sprawiłeś…

Paweł Trześniewski: No tak zrobiłem to, awansowałem. Z tego co wiem drugie miejsce ex aequo z Mateuszem więc tak, jestem zadowolony. Dzisiaj jeździłem na silniku od Jacka Rempały tak jak ostatnio w meczu ligowym, ten silnik mi przypasował i dałem radę.

Radio 90: No właśnie było widać moc na starcie, potem na trasie też było dobrze.

Paweł Trześniewski:  Tak, od startu do mety i praktycznie nie przyjechałem na gorszej pozycji niż druga więc jest w porządku.

Radio 90: Jak ocenisz całe zawody? Było ciężko wywalczyć awans?

Paweł Trześniewski: Ciężko, każdy chciał awansować, każdy jechał z całych sił na 100%, ja też… Byłem tą osobą, której się udało.

Radio 90: Drugie miejsce, a mogło być pierwsze przy odrobinie szczęścia…

Paweł Trześniewski: Mogło być pierwsze, było by lepsze ale nie będę narzekał. Jest drugie i awans do finału, w finale może się uda pierwsze.

Radio 90: No właśnie jak będzie w finale w Częstochowie?

Paweł Trześniewski: No tak mam niedaleko do Częstochowy, nie jest to tor ciężki, będziemy walczyć. Wiadomo, że tam są zawodnicy, którzy są bardziej spasowani, no ale będę robił wszystko.

Radio 90: Powiedz jeszcze jaka będzie twoja przyszłość w zespole z Rybnika, zostajesz?

Paweł Trześniewski: No jeszcze nie ma okienka, jeszcze gdzieś tam nie rozmawiałem, ale bym chciał. Przeprowadziłem się do Rybnika, mieszkam tutaj więc chciałbym, a co wyjdzie, to zobaczymy w okienku transferowym.

Paweł Trześniewski, zawodnik ROW-u Rybnik

Żużlowiec ROW-u Paweł Trześniewski był drugi i pewnie awansował do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Jego kolega z drużyny Kacper Tkocz niestety nie zaliczy tej imprezy do udanych. Z dwoma punktami był ostatni w stawce 16. zawodników. Jednym z rezerwowych był kolejny „Rekin” Lech Chlebowski. Na tor wyjechał dwa razy, i raz – po walce podkreślmy – dojechał do mety trzeci zdobywając punkt.

Radio 90: Lech Chlebowski dzisiaj w roli rezerwowego, to zawsze niewdzięczna rola…

Lech Chlebowski: No niewdzięczna ale jestem zadowolony, bo było mi dane wyjechać. Jedno zadanie spełniłem czyli takie żeby w drugim biegu Paweł przyjechał przede mną.

Radio 90: Chyba nie trzeba było spełniać tego zadnia żeby Paweł przyjechał przed tobą… Generalnie zdobyłeś punkt i to po walce…

Lech Chlebowski: No ze startu z tego co mówili wyszedłem pierwszy, więc mogłem utrzymać pozycję. No niestety musiałem podpuścić trochę gazu.

Radio 90: Dla Ciebie to kolejne doświadczenie, zbierasz te doświadczenia.

Lech Chlebowski: Tak jest, to jest dla mnie cenne doświadczenie, każde kółko jest cennym doświadczeniem i mam nadzieję, że jeszcze będzie dużo jazdy przede mną.

Radio 90: Jesteś trzecim juniorem, walczysz cały czas o ten podstawowy skład.

Lech Chlebowski: Na treningach cały czas walczymy, rezultaty tego widać. Mam nadzieję, że będzie lepiej w przyszłym sezonie.

Radio 90: Jak generalnie oceniasz te dzisiejsze zawody?

Lech Chlebowski: Myślę, że były na wysokim poziomie. Nic, muszę „zawijać” bo Pawełek ma urodziny…)

Lech Chlebowski, ROW Rybnik

Powtórzmy: awans do finału w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski wywalczył żużlowiec ROW-u Paweł Trześniewski. Lepszy od niego był tylko Denis Zieliński. Torunianin zgromadził 14 punktów, wygrał 4 biegi i tylko raz przyjechał na metę drugi.

Radio 90: Denis Zieliński zwycięzca eliminacji w Rybniku. Gratulacje!

Denis Zieliński: Dziękuję bardzo, udało się dzisiaj wygrać zawody. Gdzieś tam wszystko się poukładało, jeden bieg z Damianem przegrałem ale cieszę się z tego awansu, bo tak naprawdę pierwszy raz będę jechał w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów.

Radio 90: Jak oceniasz całe zawody, ciężko było?

Denis Zieliński: Każde zawody są ciężkie, tor mi dzisiaj bardzo podpasował, gdzieś można było po tej szerokie jeździć. Też ze startu jestem zadowolony, każdy start tak naprawdę miałem wygrany. Cały czas pracujemy też nad sprzętem, wcześniej nie było tak jak powinno być ale wiem, że teraz już będzie dużo lepiej.

Radio 90: Teraz Częstochowa i finał…

Denis Zieliński: Tak, trzeba się przygotować do tego jak najlepiej i miejmy nadzieję że pojadę tam jak najlepsze zawody.

 

Denis Zieliński, Apator Toruń

Na drugim biegunie zawodów w Rybniku był żużlowiec Włókniarza Częstochowa, Kajetan Kupiec, który zdobył trzy „oczka” i był przedostatni, choć bardzo chciał wystąpić w finale, który odbędzie się na jego torze w Częstochowie.

Radio 90: Jak ocenisz zawody?

Kajetan Kupiec: Niestety był to mój najsłabszy występ w tym sezonie. Liczyłem na dużo więcej, chciałem się w tym roku załapać do mistrzostw, do finału. Nie udało się. Wiemy nad czym pracować, dużo błędów. Od początku wiedziałem, że na tym torze przede wszystkim najważniejszy będzie start a dzisiaj to zawiodło. Mamy przed sobą masę treningów i różnych zawodów, wyciągamy wnioski i trenujemy dalej.

Radio 90: Szkoda wielka bo finał odbędzie się Częstochowie…

Kajetan Kupiec: Tak, finał będzie z Częstochowie na moim torze domowym, który mogę powiedzieć, że znam… szkoda że nie udało się „załapać” dzisiaj.

Kajetan Kupiec, Włókniarz Częstochowa

Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski z udziałem Pawła Trześniewskiego 24 sierpnia w Częstochowie.

Drużyna na nowy sezon

ROW Rybnik rozpoczął budowę składu na przyszły sezon. Pierwszym zawodnikiem, którym podpisał kontrakt z klubem jest Andreas Lyager, który reprezentował ROW już w tym sezonie. Jeździł w kratkę podobnie jak reszta zawodników, dobre mecze przeplatając nieco słabszymi. Mimo to jego średnia biegowa na poziomie 2,027 to najlepszy wynik w drużynie z Rybnika.

Prezes klubu Krzysztof Mrozek widzi w nim potencjał a jego umiejętności czysto sportowe ocenia bardzo wysoko.

Krzysztof Mrozek: Rzeczywiście już jesteśmy po rozmowie z Andreasem Lyagerem. Sztab szkoleniowy i zarząd czyli pan Skupień i pan Mrozek uznał, że tą drużynę należy zacząć budować od pewniaka i od zawodnika, który był najskuteczniejszy w tym sezonie w Rybniku. Przy tym też bardzo rozwojowy i bardzo koleżeński (…). Na pewno to jest 50% składu zagranicznego tej drużyny, drugie 50% poznanych prawdopodobnie po sezonie, bo to nie będzie ten sam zawodnik, który w tym sezonie jeździł. Niestety też chyba nie będzie to Siergiej Łogaczow, bo ten temat z agresją rosyjską się do szybko nie skończy.

Radio 90: Lyager pierwszy zawodnik będą kolejni, coś możemy już powiedzieć, czy jeszcze nie?

Krzysztof Mrozek: Każdy kolejny, który jeździł w Rybniku jest już po wstępnych rozmowach. Zdaniem trenera i też moim trzon tego zespołu powinien zostać. Na pewno będzie zmiana na pozycji drugiego zagranicznego zawodnika. Jeżeli chodzi o U24, być może ale też jesteśmy już po słowie z Patrykiem Wojdyło, na pewno ta drużyna będzie wzmocniona też jednym juniorem z zewnątrz. Po to żeby wprowadzić zdrową rywalizację pomiędzy naszymi juniorami. Dopiero po zakończeniu sezonu szybko sprawnie i na temat ogłosimy juniora, być może U24, jeżeli nie zamkniemy tematu z Patrykiem Wojdyło a na pewno jeszcze jednego zagranicznego.

Krzysztof Mrozek, prezes ROW-u Rybnik

Posłuchaj wszystkich magazynów z 3 sierpnia:

Przygotował Robert Krzyżaniak.

Terminarz

1. Runda – 9 kwietnia godz. 16.30

Orzeł Łódź – ROW Rybnik

2. Runda – 16 kwietnia godz. 16.30

ROW Rybnik – Trans MF Landshut Devils

3. Runda – 2 maja godz. 20.30

ROW Rybnik – Cellfast Wilki Krosno

4. Runda – 15 maja godz. 16.30

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – ROW Rybnik

5. Runda – 8 maja godz. 14.00

ROW Rybnik – Aforti Start Gniezno

6. Runda – 22 maja godz. 14.00

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – ROW Rybnik

7. Runda – 29 maja godz. 14.00

ROW Rybnik – Stelmet Falubaz Zielona Góra

8. Runda – 5 czerwca godz. 14.00

Stelmet Falubaz Zielona Góra – ROW Rybnik

9. Runda – 10 lipca godz. 16.30

ROW Rybnik – Zdunek Wybrzeże Gdańsk

10. Runda – 23 czerwca godz. 19.00

Afort Start Gniezno – ROW Rybnik

11. Runda – 26 czerwca godz. 14.00

ROW Rybnik – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

12. Runda – 3 lipca godz. 14.00

Cellfast Wilki Krosno – ROW Rybnik

13. Runda – 17 lipca godz.15.00

Trans MF Landshut Devils – ROW Rybnik

14. Runda – 23 lipca godz. 16.30

ROW Rybnik – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Ćwierćfinały:

6-7 sierpnia i 20-21 sierpnia

Półfinały:

2 i 4 września

Finał:

11 i 18 września

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023