Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Marcin Giba i jego „Podniebne Obrazy”. Tym razem w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Tym razem w Wodzisławskim Centrum Kultury będzie można zobaczyć "Podniebne obrazy" Marcina Giby. Utytułowany fotograf, z ponad dwudziestoletnim stażem, będzie gościem WCK 23 maja o godz. 19.00, w ramach wydarzenia „COOLturalny gość WCK”.

Marcin Giba z cyklu Człowiek na ziemi.

Jak wygląda świat z góry? Jakim bogactwem form, skojarzeń i emocji może inspirować? Czy ma w sobie wizualny potencjał? Tego z pewnością dowiecie się podczas spotkania z autorem fotografii najczęściej nagradzanych w 2019 roku, laureatem wielu prestiżowych konkursów, w tym: Sony World Photography Awards 2022, MonoVisions Photography Awards 2021, Chromatic Photography Awards 2021, Px3 Prix de la Photographie. Rzecz jasna, nie sposób wymienić tu wszystkich imponujących osiągnięć autora z okazałej listy wyróżnień.

Wypada jednak dodać, że Marcin Giba jest dyrektorem artystycznym Rybnickiego Festiwalu Fotografii – jednego z najstarszych festiwali fotografii w naszym kraju.

Rybniczanin ukończył Instytut Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opavie z tytułem magistra sztuki w dziedzinie fotografii. Zawodowo zajmuje się fotografią komercyjną. Odskocznię od fotograficznej codzienności znalazł w fotografii dronowej. Eksplorując najbliższe sobie otoczenie, tworzy niepowtarzalną, absolutnie autorską, artystyczną wypowiedź. Z zamiłowania do inscenizacji, do natury i jej wielowymiarowości, z umiejętności dostrzegania w przypadkowych szczegółach konkretnych kształtów, ze swoistej gry skojarzeń zrodziły się cztery cykle, ujęte w szeroko nagradzanych „Podniebnych Obrazach”. I to one staną się tematem wiodącym majowego wydarzenia w Wodzisławskim Centrum Kultury. Choć naturalnie, nie jedynym.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj