Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Marszałek Chełstowski o zmianie dyrektora rybnickiego szpitala

Facebook Twitter

Ewa Fica nowym dyrektorem WSS nr 3 w Rybniku. Zastąpiła ona Bożenę Mocha- Dziechciarz, która w środę (16.12.) zrezygnowała z kierowania szpitalem, nie podając powodów swojej rezygnacji.

Nie podał ich także dziś (17.12.) Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, który przyjął jej rezygnację:

Jest powołana nowa dyrektor pani Ewa Fica. Poradziła sobie w trudnym czasie w trudnych odcinkach i jestem przekonany, że tutaj też sobie poradzi. Szpital pracuje normalnie, z tego co wiem i tutaj nie ma żadnego – nazwijmy to- pierwiastka specjalnej sytuacji. Po prostu pani dyrektor Bożena Mocha- Dziechciarz wczoraj rano się ze mną spotkała i złożyła rezygnację. Ja wysoko oceniam jej kwalifikacje, ale każdy ma prawo do rezygnacji i my tę rezygnację przyjęliśmy. To są sprawy prywatne, osobiste i zasadniczo nie mam nawet prawa się dopytywać. Podziękowaliśmy sobie za współpracę, ale nie powiedzieliśmy sobie ostatniego słowa.

Nowa dyrektor WSS nr 3 w Rybniku Ewa Fica, pełniła obowiązki dyrektora w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach, była też dyrektorem szpitali w Sosnowcu i Mysłowicach. Przed laty była przewodniczącą sekretariatu ochrony zdrowia Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj