Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkaniowe inwestycje w Ustroniu

Facebook Twitter

Kolejne mieszkaniowe inwestycje w Ustroniu. Pierwsza z nich to budynek komunalny przy ulicy Daszyńskiego, przy głównej arterii miasta. Dzięki staraniom tamtejszego magistratu udało się go gruntownie wyremontować.

Mieszkaniowe inwestycje w Ustroniu
fot. ustron.pl

Mieszkaniowe inwestycje w Ustroniu

Budynek komunalny przy ulicy Daszyńskiego to zabytkowy obiekt, który wymagał rewitalizacji.

fot. ustron.pl

Przy okazji udało się tam zwiększyć liczbę mieszkań

– mówi burmistrz Ustronia, Przemysław Korcz.

Przemysław Korcz: Wymagał już rewitalizacji całkowitej, kapitalnej. Tam w zasadzie jeszcze były piece kaflowe. Dzisiaj wszystko jest nowoczesne, sterowane ogrzewanie. Całkowita rewitalizacja starego obiektu mieszkaniowego. Pierwotnie 9, 10 mieszkań, aktualnie po całkowitej rewitalizacji 18 mieszkań w zasadzie tylko szkielet został. Cały budynek jest odtworzony, ponieważ był obiektem zabytkowym.

Przemysław Korcz burmistrz Ustronia

Rewitalizacja budynku kosztowała ponad 5 milionów złotych a pieniądze na ten cel pochodziły z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz budżetu miasta.

fot. ustron.pl

Druga mieszkaniowa inwestycja w Ustroniu to dwa budynku TBS, które wybudowano u zbiegu ulic Dworcowej i Kościelnej

– dodaje burmistrz Korcz.

Przemysław Korcz: Mamy dwa osiedla TBS-owskie. To jest kolejny element. Dwa piękne budynki, 34 mieszkania już zasiedlone. Nowoczesne mieszkania w systemie TBS-owskim dla rodzin ustrońskich, bo to trzeba podkreślić, że TBS buduje dla mieszkańców gminy. Także te potrzeby mieszkaniowe zostały dostrzeżone, w dużej mierze zaspokojone. Oczywiście zawsze są oczekujący na takiego typu mieszkania, natomiast tu żeśmy zrobili bardzo duży krok, żeby pomóc naszym mieszkańcom, nie za wygórowane czynsze, mieszkać w bardzo dobrym standardzie.

Dodajmy, że w Ustroniu jest łącznie blisko 200 mieszkań Towarzystwa Budownictwa Mieszkaniowego, to tak zwany zasób społeczny. Wszystkie te lokale zostały wybudowane przez spółkę miejską.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023