Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Migranci zatrzymani w Wiśle. Kierowca wiózł 24 mężczyzn w busie [FOTO]

Facebook Twitter

Grupa migrantów zatrzymana na Śląsku Cieszyńskim. Mimo zaostrzonych kontroli na granicy ze Słowacją wciąż zatrzymywani są cudzoziemcy na południu województwa śląskiego.

migranci zatrzymani w wiśle
fot..slaski.strazgraniczna.pl

Migranci zatrzymani w Wiśle

Wczoraj (5.10.) około godziny 17.00 funkcjonariusze z miejscowej Komendy Policji w Wiśle natknęli się na 7 cudzoziemców, którzy poruszali się pieszo w rejonie Jaworzynki. To wieś położona przy polsko-słowackiej granicy państwowej. Ustalono, że nielegalnie przekroczyli granicę. Wszyscy posiadali jedynie dokumenty uprawniające do tymczasowego pobytu na terenie Słowacji. Osoby te zostały przekazane do dyspozycji Straży Granicznej.

Migranci zatrzymani w Wiśle, fot.slaski.strazgraniczna.pl

Dwie godziny później funkcjonariusze Policji zatrzymali w Wiśle kolejną grupę migrantów. Kierowca busa na polskich numerach rejestracyjnych na widok radiowozu wjechał na stację paliw, wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Został on zatrzymany po kilkunastu metrach. Jak się okazało, w pojeździe znajdowało się 24 mężczyzn prawdopodobnie narodowości syryjskiej. Wszyscy przekroczyli polką granicę nielegalnie, zostali zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Migranci zatrzymani w Wiśle. Zdjęcia

Obecnie z wszystkimi zatrzymanymi nielegalnymi migrantami prowadzone są czynności służbowe, zmierzające do przekazania ich stronie słowackiej w ramach readmisji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024