Migranci zatrzymani w Wiśle. Kierowca wiózł 24 mężczyzn w busie [FOTO]
Grupa migrantów zatrzymana na Śląsku Cieszyńskim. Mimo zaostrzonych kontroli na granicy ze Słowacją wciąż zatrzymywani są cudzoziemcy na południu województwa śląskiego.

Szacowany czas czytania: 01:07
Migranci zatrzymani w Wiśle
Wczoraj (5.10.) około godziny 17.00 funkcjonariusze z miejscowej Komendy Policji w Wiśle natknęli się na 7 cudzoziemców, którzy poruszali się pieszo w rejonie Jaworzynki. To wieś położona przy polsko-słowackiej granicy państwowej. Ustalono, że nielegalnie przekroczyli granicę. Wszyscy posiadali jedynie dokumenty uprawniające do tymczasowego pobytu na terenie Słowacji. Osoby te zostały przekazane do dyspozycji Straży Granicznej.

Dwie godziny później funkcjonariusze Policji zatrzymali w Wiśle kolejną grupę migrantów. Kierowca busa na polskich numerach rejestracyjnych na widok radiowozu wjechał na stację paliw, wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Został on zatrzymany po kilkunastu metrach. Jak się okazało, w pojeździe znajdowało się 24 mężczyzn prawdopodobnie narodowości syryjskiej. Wszyscy przekroczyli polką granicę nielegalnie, zostali zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.
Migranci zatrzymani w Wiśle. Zdjęcia
Obecnie z wszystkimi zatrzymanymi nielegalnymi migrantami prowadzone są czynności służbowe, zmierzające do przekazania ich stronie słowackiej w ramach readmisji.
Czytaj także: