Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Można dostać mandat za źle odśnieżone auto. I to całkiem spory

Facebook Twitter

Jeździsz autem, na dachu którego zalega gruba warstwa śniegu? Lepiej uważaj! Możesz dostać mandat za źle odśnieżone auto. I to całkiem spory!

Mandat za źle odśnieżone auto? Oczywiście, że tak. Przekonał się o tym mieszkaniec Cieszyna, który zasypanym pojazdem chciał ruszyć w drogę. Śniegiem pokryte były dach, przód, tył pojazdu a także światła. 33-latek z Cieszyna dostał 3 tys. zł mandatu.

Policjanci podczas patrolu na ulicy Bielskiej w Cieszynie zauważyli samochód, który „transportował” sporą ilość śniegu. W pośpiechu na basen 33-latek zdążył odśnieżyć szybę zapominając przy tym o pozostałej części pojazdu, w tym o światłach. Kierowca skody za „nielegalny transport” śniegu, czyli nieodświeżenie pojazdu został ukarany wysokim mandatem karnym.

Przypominamy, że artykuł 66 Ustawy Prawo o ruchu drogowym wskazuje, że pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę, zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu.

Jazda nieodśnieżonym samochodem lub takim, którego kierowca ma ograniczone pole widzenia ze względu na zamarznięte szyby, jest wykroczeniem. Grozi za to mandat do 3000 złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024