Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mszana rozkopana na całego. Tu budują boisko, tam remontują drogę

Facebook Twitter

Mszana rozkopana, pełna robotników w pomarańczowych uniformach. W kilku miejscach gminy trwają inwestycje - drogowe, choć nie tylko. Przebudowywane jest też otoczenie urzędu.

Ale Mszana rozkopana – zauważają mieszkańcy gminy. Na całym terenie prowadzone są inwestycje drogowe, ale nie tylko. Budowane jest m.in. boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią przy szkole podstawowej w Gogołowej – niemal cały koszt, to blisko 3 miliony złotych – pokryto z dotacji z Polskiego Ładu. W szkole wymieniane są też kotły centralnego ogrzewania. Przebudowywane jest też centrum gminy.

Mirosław Szymanek wójt Mszany

Mirosław Szymanek: Inwestycja „Zagospodarowanie terenu centrum wsi w celu poprawy dostępności do infrastruktury społecznej” była także taką inwestycją wyczekiwaną w środowisku. Ośrodek zdrowia, przedszkole oraz Urząd Gminy będzie miał już teraz lepszy dostęp, ponieważ przebudowujemy cały teren wokół urzędu, a oczywiście za tym idzie poprawa estetyki, poprawa dostępności mieszkańców – do urzędu czy do przedszkola. Jest to inwestycja, która mam nadzieję, będzie pozytywnie odebrana w środowisku.

Koszt całej inwestycji to 5 i pół miliona złotych. Prace prowadzone są też na drogach:

Mirosław Szymanek: Aktualnie w Mszanie jest prowadzony remont ciągu ulic: Mickiewicza, Kopernika  i Konopnickiej. Inwestycja jest współfinansowana z rządowego programu Polski Ład. Mamy nadzieję, że szczęśliwie uda się tą inwestycję zakończyć do końca roku. To jest przebudowana droga – prace są prowadzone w dużym zakresie: wymiana gruntu pod drogę, także zagęszczenie w odpowiednich odcinkach, dostosowanie wjazdów, budowa skarp.

Inwestycja ma być gotowa do końca tego roku. Radni na ostatniej sesji zdecydowali też o przekazaniu pieniędzy na remont ulic Chabrowej w Mszanie i ul. Ks. Pisulli w Połomi. Mowa o kwocie 140 tysięcy złotych.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023