MTS Żory z kolejnym zwycięstwem na koncie

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą piłkarki ręczne MTS-u Żory. W minioną sobotę (3.12) żorzanki wygrały kolejny mecz, tym razem na wyjeździe pokonały UKS Dziewiątkę Legnica 43:25.

Mecz od początku do końca miały pod kontrola i z minuty na minute powiększały przewagę. Pierwszą połowę wygrały 23:13 a ostatecznie zwyciężyły różnicą 18. bramek. MTS jest liderem w grupie B pierwszej ligi, drugie miejsce zajmuje AWS Szczypiorno Kalisz. Obie drużyny są niepokonane, maja koncie po 27 punktów.

W najbliższa sobotę (10.12.) mecz na szczycie, drużyna z Kalisza przyjedzie do Żor.

Dodajmy, że w tym sezonie dobrze radzi sobie także nasz drugi pierwszoligowiec, Start Pietrowice Wielkie. Zespół, który jest beniaminkiem chociaż przegrał ostatni wyjazdowy mecz po serii rzutów karnych z SPR-em Olkusz, zajmuje wysokie czwarte miejsce w tabeli.