Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Na poboczu Ameryk – spotkanie w Domu Narodowym

Facebook Twitter

Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" zaprasza na spotkanie z podróżnikami w cyklu pt. "Podróże za 5 zł". Tym razem Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski (Stones on Travel) opowiedzą nam o swojej pieszej wędrówce z Panamy do Kanady.

Prawie 12 tysięcy kilometrów, ponad półtora roku, 9 krajów, 19 par butów i jedna miłość. Piesza podróż przez Ameryki była zmaganiem się z własnymi słabościami, niebezpieczeństwami drogi, pustyniami, mrozami, ruchliwymi metropoliami i sięgającymi 3000 metrów przewyższeniami. 35-45 kilometrów – tyle średnio Ola i Arek przechodzili w ciągu jednego dnia. Dlatego też musieli spędzać noce w miejscowościach, gdzie nikt się nie zatrzymuje. Na schodach pod sklepem słuchali historii życia zwykłych ludzi, bo to właśnie oni byli najważniejsi w tej podróży. Rozmawiali z rolnikami na polach, protestującymi blokującymi drogi i migrantami przemierzającymi tę samą trasę co oni. Poznawali to, co zwykle w podróży rozmazuje się za szybami pędzących autobusów i samochodów. To, co na poboczu Ameryk.

Obraz może zawierać: 2 osoby, góra, niebo, tekst, na zewnątrz i przyroda
Spotkanie odbędzie się we wtorek 30 czerwca o godzinie 18.00 w Domu Narodowym w Cieszynie z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Liczba uczestników będzie ograniczona do 70 osób. Podczas spotkania będą obowiązywać środki ochrony osobistej w postaci maseczek lub materiału zasłaniającego usta i nos.
Bilety będą dostępne w ograniczonej ilości przy wejściu na salę bezpośrednio przed wydarzeniem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2020