Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Powiatowy Lider Przedsiębiorczości 2018

Facebook Twitter

Dziesięciu przedsiębiorców odebrało statuetki Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości 2018. Wręczono je podczas specjalnej gali. Kapituła konkursu już po raz 18. wybrała najlepsze firmy z terenu powiatu wodzisławskiego.

Wyróżniono firmy reprezentujące różne branże, między innymi stolarską, samochodową, elektryczną, czy spożywczą. Organizatorem konkursu jest od początku Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców z Wodzisławia. Mówi jego starszy, Jerzy Waltar:

Cieszy nas ogromnie, że mamy kogo nagradzać bo przekrój w firmie jest różny. Potrzeby społeczeństwa kształtują jakość i ilość firm, które na naszym terenie występują i nas to cieszy, że jest różnorodność w firmach od tych małych, do dużych od spożywczych do mechatronicznych. Niektóre firmy przy okazji lidera spostrzegamy, że mamy takie firmy na rynku takie wspaniałe firmy, a błądzimy gdzieś tam szukając wykonawcy, czy podwykonawcy. Większość firm była desygnowane przez urzędy gmin naszych wiejskich i miejskich, a my mieliśmy swojego lidera, którego od lat widzieli, a nie było okazji go uhonorować i właśnie była dzisiaj ta okazja.

Honorowy patronem konkursu jest od lat Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu. Mówi starosta, Leszek Bizoń:

Cieszę się, że akurat doceniły gminy tych ludzi, tych przedsiębiorców myślę, że jest to taka szansa dla firm, które zostały wyróżnione tymi statuetkami do tego, aby móc się za promować i pokazać na zewnątrz trochę, a jednocześnie będzie to dla nich motywacja do dalszej pracy do dalszego poszukiwania swojego miejsca powiedzmy w tym środowisku przedsiębiorców i do dalszego rozwoju tej kreatywności innowacyjności i poszukiwania pomysłów nowych rozwoju dla sowich firm.

Nagroda trafiła między innymi w ręce Michała Porwoła z pszowskiej firmy Meble Porwoł:

Szczerze mówiąc jest to dla mnie miłe zaskoczenie bo słyszałem o takich nagrodach, ale jakoś tak się nie spodziewałem się nigdy, że zostanę laureatem. Myślę, że jest to przede wszystkim taki impuls do działania, że ktoś docenił moją pracę to, że staram się coraz lepiej wykonywać swoje usługi. Na pewno myślę, że w jakimś tam stopniu pomoże mi to się rozwijać. Cały czas staramy się wyszukiwać jakieś nowości innowacje, żeby wyprzedzać konkurencję.

Powiatowym Liderem Przedsiębiorczości została także firma P&C Centergum z Marklowic. Mówią jej współwłaściciele Rafał Piechula i Wojciech Czapla:

Ja nie ukrywam, że jestem zaskoczony bardzo mile, dziękuję bardzo kapitule, całej firmie bo to nie tylko my ale cała firma na to pracowała. Patrząc na to jakie firmy dzisiaj były nagrodzone to jesteśmy jedni z najdłuższym stażem działalności.

Głównie zajmujemy się serwisem samochodowym łącznie z serwisem ogumienia od wielu lat. Być może w części też ten sukces jest spowodowany doświadczeniem nabytym przez te lata współpracy.

Takie nagrody też przekuwają się na to, aby móc coś nowego wymyślić.

Statuetkę otrzymała także firma branży handlowej, Brago z Godowa. Co dla jej współwłaścicielki Janiny Brachman oznacza to wyróżnienie?

Bardzo wiele, zostaliśmy docenieni, ale przede wszystkim wydaje mi się, że docenienia godni są wszyscy nasi pracownicy, ponieważ firma handlowa to są przede wszystkim sprzedawcy i troska o dobro klienta o to, żeby czuli się komfortowo. Wszystko jest w gestii pracowników i sprzedawców. Będziemy się starać nie zaprzepaścić tego wszystkiego co zostało dla nas otwarte te perspektywy na następne kolejne drogi.

Wśród laureatów znalazła się także firma Mebel z Rydułtów. Czy jej właściciele Marzena i Jarosław Balińscy byli zaskoczeni wyróżnieniem?

W pewnym stopniu zaskoczenie, ale myślę, że też zasłużona. Rzeczywiście to było 20 lat było, jest ciężkiej pracy.

Radio 90: Czym jest dla Was ta nagroda?

Wyróżnieniem, na pewno i takim docenieniem. Bardzo się cieszymy z tego. Rzeczywiście jest to niesamowite wyróżnienie myślę, że będzie to dla nas dalszą motywacją do dalszej pracy, dalszego rozwoju. Bardzo się cieszymy z tej nagrody.

Dodajmy, że nagrody Powiatowy Lider Przedsiębiorczości 2018 wręczono podczas gali, która odbyła się w Rogowie w tym roku gospodarzem finału konkursu była gmina Gorzyce.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020