Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie truj sąsiada, czyli ciemna strona Śląska [WIDEO]

Facebook Twitter

Anna Dymna, Dariusz Gnatowski i Kabaret Młodych Panów- połączył ich najnowszy spot "Nie truj sąsiada". To już kolejny film kampanii przygotowanej przez subregion, a mający pokazać, że sami siebie zatruwamy.

Wszyscy zagrali charytatywnie, bo wiedzą, że smog co roku zabija w Polsce 45 tysięcy osób.
Z Łukaszem Kaczmarczykiem i Bartkiem Demczukiem rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Łukasz Kaczmarczyk: Do takich akcji my bardzo chętnie przystępujemy, bo sami tu żyjemy, tu oddychamy i niestety widzimy, czym oddychamy. Sami to czujemy, dzieci chodzą w maskach- nie chciałbym tego, naprawdę, nie chciałbym.

Radio 90: Zaproponowałeś, żeby ludzie wchodzili do domu przez kotłownie.

Łukasz Kaczmarczyk: Tak, gość w dom- nowy piec, jak to mówią. Tego nie widać, każdy ma swoją intymną strefę- kotłownie i co tam się dzieje w tej kotłowni, co to, kogo obchodzi… Jakby goście wchodzili przez kotłownie, to właściciel pieca musiałby się jakoś postarać.

Bartosz Demczuk: Ludzie myślą: sąsiad kopci, to ja też mogę.

Łukasz Kaczmarczyk: Najgorsze stwierdzenie na Śląsku to: Smog jest, był i bydzie i na coś trza umrzeć.

W poprzednich akcjach wzięli udział między innymi Franciszek Pieczka, Marian Dziędziel czy ReZigiusz. Spoty odnotowały do tej pory ponad 2 miliony wyświetleń. Jak podkreśla Mieczysław Kieca, przewodniczący subregionu, to kolejna dobra akcja edukacyjna:

Mieczysław Kieca: Jest to kolejna czwarta odsłona bardzo dobrej kampanii, myślę unikatowej w skali kraju. To, co jest bardzo dobre w tej kampanii to przede wszystkim zaangażowanie osób lokalnie. Związanych z mediami, z filmem, z kulturą, z rozrywką, youtuberów, bardzo wielu osób. Wszyscy angażują się w to, abyśmy się edukowali, mówili o problemie. Dzisiaj przechodzimy już do następnego etapu. Otóż nie mówimy o paleniu śmieci, tylko mówimy o tym, żeby szybciej wymieniać instalacje grzewcze w naszych nieruchomościach.

Adam Wawoczny dyrektor biura subregionu dodaje, że akcja Nie truj sąsiada to nie tylko film:

Adam Wawoczny: Działań jest bardzo dużo. Kładziemy nacisk na konkretną informację, na doradztwo technologiczne, na doradztwo: jak termo-modernizować, jak się zwracać po pieniądze, gdzie się zwracać po pieniądze. Świadczymy bezpośrednio poprzez gminy pomoc indywidualną dla mieszkańca, dla tego który chciałby zainwestować, być może chciałby to zrobić później, być może chciałby to zrobić kompleksowo, albo na raty. Na to wszystko mamy sposób, ale przede wszystkim kładziemy nacisk także na dzieci, dla których robimy warsztaty i ci młodzi ludzie z całego regionu mogą przekazywać te informacje dalej i właściwie do tego się deklarowali.

Najnowszy spot do zobaczenia poniżej:

Poprzednie edycje kampanii:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 marca 2024