Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie żyje Andrzej Molin. Odszedł znany samorządowiec

Facebook Twitter

Nie żyje Andrzej Molin, były burmistrz Wisły, radny powiatu cieszyńskiego, także radny wojewódzki. Zmarł dzisiaj (17.07) rano.

Andrzej Molin
fot. wisla.pl

Andrzej Molin przez lata związany był z edukacją

Nauczyciel, ale i dyrektor znanego w regionie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle. Był radnym miasta Wisła. A przez jedną kadencję w latach 2006-2010 burmistrzem tego miasta. Zasiadał również w radzie powiatu cieszyńskiego.

Działalność swoją realizował także na gruncie województwa, bo od 2018 roku zasiadał w ławach Sejmiku Ślaskiego. To tam lobbował na rzecz ukochanej Wisły i całego Śląsk Cieszyńskiego. Na sercu leżał mu remont głównej drogi od Ustronia do Wisły, a także remont całej linii kolejowej w Beskidy. Jeszcze w styczniu cieszył się na antenie Radia 90 z informacji o rewitalizacji szlaku kolejowego między Bielskiem a Cieszynem.

Andrzej Molin: To jest otwarcie nowego kierunku, bardzo istotnego dla nas. Połączenie z Bielskiem, takie właśnie sprawne, linią kolejową to jest świetna oferta dla turystów i w ogóle dla rozwoju kolei, bo wtedy możemy myśleć o tym, że rzeczywiście kolej będzie istotną rolę odgrywała i jeżeli tych połączeń będzie dużo.

Andrzej Molin miał 68 lat. Data pogrzebu samorządowca nie jest jeszcze znana.

Może Ciebie zainteresuje:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023