Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Niebezpieczny czas na drogach regionu. W Marklowicach skuter zderzył się z autem

Facebook Twitter

W Marklowicach na ulicy Wiosny Ludów skuter zderzył się z samochodem osobowym. 49-letni mężczyzna kierujący jednośladem z ogólnymi obrażeniami trafił do szpitala. Do wypadku doszło wczoraj (16.05.) po godzinie 13.00. Przyczyny zdarzenia bada wodzisławska policja.

Fot. wodzislaw-slaski.policja.gov.pl

To kolejny wypadek drogowy z udziałem motocyklistów w ciągu ostatnich dni na drogach regionu.

Zgodnie z definicją zawartą w ustawie – Prawo o ruchu drogowym, motorower to pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

Motorower, to idealny środek transportu zarówno do sprawnego poruszania się po zatłoczonych ulicach miast, jak i na wycieczki. Należy jednak pamiętać, że motorowerzyści zaliczani są do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zdarzenia drogowe z ich udziałem mogą być dla nich bardzo poważne w skutkach.

– podaje policja:

Spokojna i rozsądna jazda, przestrzeganie obowiązujących przepisów, zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego są najlepszym sposobem na bezpieczne korzystanie z drogi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lipca 2022