Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nielegalne papierosy i alkohol. 47-latek odpowie przed sądem za przestępstwo akcyzowe

Facebook Twitter

27,5 tysiąca sztuk papierosów, 58 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy oraz 1700 litrów alkoholu nielegalnego pochodzenia. To wszystko znaleziono w garażu należącym do 47-latka z Cieszyna. Mężczyzna właśnie ładował towar do auta, gdy wkroczyli celnicy wraz z policjantami.

Zatrzymanie 47-latka jest wynikiem pracy operacyjnej cieszyńskich policjantów z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów, kiedy próbował w swoim garażu załadować do auta nielegalny alkohol. Policjanci i funkcjonariusze służby celnej podczas przeszukania przejęli w sumie blisko 1400 paczek papierosów (około 27,5 tysiąca sztuk) oraz 58 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

Na rynek nie trafi także ponad 1700 litrów nielegalnego alkoholu. Kontrabanda została zabezpieczona, a zatrzymany mieszkaniec Cieszyna trafił do komendy. Śledczy zajmujący się sprawą ustalają teraz źródło pochodzenia i gdzie miał trafić zabezpieczony „lewy towar”. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę ponad 60 tysięcy złotych. 47-latek odpowie za popełnione przestępstwa akcyzowe, za co może trafić do więzienia na najbliższe 3 lata. Grożą mu też dotkliwe kary finansowe.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj