Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Dwa lokale a w nich 6 nielegalnych automatów

Facebook Twitter

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach ujawnili nielegalne automaty do gier hazardowych. Do zdarzenia doszło w Raciborzu.

automat

100 tys. zł za każdy automat – to możliwa kara dla organizatora nielegalnych gier

Lokal, w którym działał nielegalny punkt hazardowy był zamknięty. Drzwi do lokalu dobrowolnie otwarła funkcjonariuszom 66-letnia kobieta, która tam pracowała. W lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli 6 szt. automatów, na których urządzane były nielegalne gry hazardowe oraz środki pieniężne w automatach w łącznej kwocie blisko 3 tys. zł. Po przeszukaniu lokalu funkcjonariusze ujawnili w różnych schowkach między innymi w fotelu gotówkę w łącznej kwocie ponad 9 tys. zł.

Uwagę funkcjonariuszy zwrócił monitoring, na którym zapisywał się obraz z dwóch kamer. Okazało się, że kamery są zwrócone na drzwi wejściowe innego lokalu, który mieści się pod tym samym adresem. Pracownica przyznała, że działa tam drugi punkt z nielegalnymi urządzeniami do gier. Po przeszukaniu drugiego lokalu funkcjonariusze ujawnili w sejfie środki pieniężne w łącznej kwocie 6 tys. zł.

Zabezpieczone środki pieniężne w łącznej kwocie blisko 18 tys. zł najprawdopodobniej przeznaczone były na wygrane.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina: 

Osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Organizatorom nielegalnych gier na automatach, a także w określonych przypadkach właścicielom lokali, w których urządzane są te gry, grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać telefonicznie na numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS – 800 060 000 oraz e-mailowo na adres: [email protected].

Postępowanie w sprawie urządzania nielegalnych gier hazardowych poprowadzi Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach.

fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Może Ciebie zainteresuje:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023