Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policjanci z Żor uratowali z pożaru dwóch bezdomnych

Facebook Twitter

Weszli do płonącego budynku i wyprowadzili z niego dwóch bezdomnych. Policjanci z Żor wykazali się nie lada odwagą.

Policjanci z Żor uratowali bezdomnych

Policjanci z Żor uratowali z pożaru dwóch bezdomnych mężczyzn. Mundurowi w miejscu zagrożenia pojawili się jako pierwsi. Do zdarzenia doszło wprawdzie dwa dni temu, ale dopiero teraz informuje o tym miejscowa komenda policji.

Z wtorku na środę Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Żorach otrzymał wezwanie, iż pali się piętrowy budynek przy Alei Zjednoczonej Europy. Mundurowi przyjechali na miejsce jako pierwsi i zauważyli ogień i kłęby czarnego gryzącego dymu wydobywające się z budynku. W oknie zauważyli dwóch mężczyzn wzywających pomocy. Bez chwili wahania ruszyli z pomocą i ze środka wyprowadzili 39 i 48-latka. Pomimo iż mężczyźni twierdzili, iż w budynku byli sami, stróże prawa sprawdzili dodatkowo piwnicę i parter mocno zadymionego budynku.

Po chwili na miejscu pojawiły się strażackie zastępy, które przystąpiły do akcji gaśniczej i dokładnego przeszukania nieruchomości. Na szczęście potwierdzili, iż w budynku nie znajdował się nikt więcej. Szybka i zdecydowana reakcja sierżanta Tomasza Lipiny oraz sierżanta Kamila Pudełko pozwoliła na uratowanie ludzkiego życia i zminimalizowanie powstałego zagrożenia. Mężczyźni trafili do szpitala na szczegółowe badania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024