Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Nocny charytatywny maraton pływacki w Gorzycach

Facebook Twitter

Pomoc liczona kilometrami tym razem na krytej pływalni Nautica w Gorzycach. Do udziału w nocnym charytatywnym maratonie pływackim organizatorzy zachęcają już w najbliższą sobotę (14.12.). Im więcej uda się przepłynąć, tym większe będzie wsparcie dla potrzebujących.

Rozmawialiśmy z Romanem Koralem, specjalistą ds. promocji w Gminnym Ośrodku Sportu, Turystyki i Rekreacji „Nautica” w Gorzycach:

Zbieramy na dzieci ze stowarzyszenia Pokochaj mnie z Gorzyczek. To jest stowarzyszenie takie trochę ponadlokalne, które wspiera dzieci z różnych środowisk, ale przeważnie niepełnosprawne intelektualnie, albo z takich rodzin zastępczych. To dzieci, które wymagają terapii i ciągłego wsparcia, więc na pewno im ta pomoc się przyda, którą proponują sponsorzy.

Do udziału w maratonie już zgłaszają się kluby sportowe i szkółki pływackie, w sobotę (14.12) od 21.00 przyjść i wskoczyć do wody może każdy:

Każdy chętny na pewno znajdzie dla siebie miejsce na basenie rekreacyjnym, zarówno dzieci, jak i starsi. Mamy też kilka klubów pływackich, które obiecały, że swoimi zawodowcami pomogą zrobić nowy rekord na naszej pływalni

– dodaje Roman Koral.

Oprócz pływania, osoby, które nie będą pływać, mogą tutaj w centrum treningu robić kilometry na bieżni, czy na rowerku, także jest to taka alternatywa dla osób niepływających. Będzie tutaj pokaz laserowy, muzyczny- taki z dymem- więc będzie to taka niesamowita atrakcja. Na małym basenie przewidziane są atrakcje dla młodszych dzieci. Będą instruktorzy z kajakami, gdzie pod czujnym okiem można będzie spróbować swoich sił i popływać na kajakach. Będzie też drobny poczęstunek dla uczestników, wata cukrowa, więc będzie słodko, pysznie i ruchowo atrakcyjnie na pewno

– mówi Magdalena Sieńko, współorganizatorka maratonu.

Koniec zaplanowano już na niedzielę (15.12.) na 4.00 rano. Wstęp jest bezpłatny dla wszystkich uczestników. Wystarczy przyjść, wypełnić zgłoszenie i przepłynąć minimum 50 metrów albo poćwiczyć na bieżni lub rowerku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj