Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Norbert Huber w Jastrzębskim Węglu! [WIDEO]

Facebook Twitter

Kolejne wzmocnienie Jastrzębskiego Węgla. Kontrakt z klubem podpisał Norbert Huber. To reprezentacyjny środkowy, który ostatnio grał w drużynie z Kędzierzyna-Koźla, z którą dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów, zdobył Puchar Polski i raz mistrzostwo Polski.

Jastrzębskim Węglu

Humnisk na Podkarpaciu Huber zaczynał swoją przygodę z siatkówką w SMS-ie Brzozów. Później trafił do SMS-u Spała, gdzie był objęty centralnym szkoleniem przez trzy lata. W tym czasie wraz z juniorską prezentacją Polski sięgnął po mistrzostwo Europy i mistrzostwo Świata juniorów. Na koncie ma też sukcesy z seniorską reprezentacją, medale Pucharu Świata czy Ligi Narodów. W PlusLidze gra od 6 lat, poza wspomnianą ZAKSĄ występował także w drużynach z Radomia, Rzeszowa czy Bełchatowa. Dlaczego zdecydował się przejść do Jastrzębskiego Węgla?

Norbert Huber: Podpisałem kontrakt z Jastrzębskim Węglem, ponieważ w sezonie przedolimpijskim chciałem grać w drużynie mocnej, złożonej z zawodników o bardzo wysokim potencjale sportowym oraz w drużynie, która będzie grać o wysokie cele i będzie wysoko postawiona poprzeczka. Chciałbym być lepszym siatkarzem poprzez grę w Jastrzębiu. Chciałbym dawać satysfakcję i dostarczyć emocje kibicom, sympatykom klubu. Poza tym chciałbym, żeby drużyna wygrywała, żeby drużyna była najlepsza i żeby wszyscy byli zadowoleni.

Dodajmy, że Norbert Hubert to czwarty nowy zawodnik, który dołączył do mistrzów Polski przed nowym sezonem. Kontrakty z Jastrzębskim Węglem podpisali także francuski przyjmujący Jean Patry, libero Bartosz Makoś i przyjmujący Mateusz Jóźwik.

Norbert Huber

Data i miejsce urodzenia: 14.08.1998r., Brzozów
Pozycja: Środkowy
Wzrost: 207 cm
Waga: 91 kg
Zasięg w ataku: 352 cm
Zasięg w bloku: 337 cm

Przebieg kariery: SMS Brzozów, AKS Resovia, SMS PZPS Spała, Cerrad Czarni Radom, PGE Skra Bełchatów, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj