Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe metody działania cyberprzestępców

Facebook Twitter

W ostatnim czasie ponownie uaktywnili się oszuści internetowi. Klienci dostają e-maile, które sugerują, że zostały wysłane z banków. Zawarte w nich dyspozycje podania danych koniecznych do zalogowania i kodów jednorazowych, bez wątpienia zakończą się „wyczyszczeniem” konta bankowego nierozważnego internauty.

Na setki tysięcy rozesłanych przez oszustów e-maili, w wielu przypadkach zdarza się, że list trafi do adresata mającego elektroniczne konto bankowe właśnie w banku, pod jaki poszywają się przestępcy. To często usypia czujność odbiorców. Należy bezwzględnie pamiętać, że banki NIGDY nie żądają od swoich klientów podania w kierowanej do nich korespondencji kodów jednorazowych i danych dostępowych do konta.

Kody umożliwiające przeprowadzenie transakcji, wymagane są wyłącznie do zatwierdzenia operacji, już po zalogowaniu na stronie banku. Tworzone przez przestępców strony internetowe banków są bardzo często łudząco podobne do oryginalnych. W wielu przypadkach różnią się jednak adresem internetowym. Wtedy porównanie z oryginalnym często demaskuje już przestępców na tym etapie.

Do sfałszowanych stron prowadzą odnośniki, zamieszczone w treści wysyłanej przez oszustów korespondencji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj