Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe mieszkania w Knurowie. Trwa nowy nabór wniosków. Do kiedy?

Facebook Twitter

Nowe mieszkania w Knurowie przy ulicy Słoniny powstaną w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Do końca października trwa nowy nabór wniosków o ich przydział.

Nowe mieszkania w Knurowie

Nowe mieszkania w Knurowie, powstano przy ulicy Antoniego Słoniny. Łącznie będą tam 43 przestronne i ładne lokale. I właśnie rozpoczął się nowy nabór wniosków o przydział jednego z nich. Dlaczego nowy? Bo – jak informują urzędnicy – zmieniła się uchwała w sprawie kryteriów i zasad naboru wniosków o zawarcie umowy najmu lokali. Nowy nabór trwa do końca października.

Wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w Urzędzie Miasta Knurów lub przesłać pocztą tradycyjną. Wniosek o przydział znajdziesz TUTAJ. Szczegółowych informacji udziela Referat Lokalowy Wydziału Urbanistyki, Architektury, Strategii Rozwoju Miasta i Spraw Lokalowych pod numerem telefonu: 32 339 22 31 lub 32 339 22 32.

Przypomnijmy. Mieszkania powstaną w  ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (zwanej w skrócie SIM) i będą realizowane przez Spółkę SIM Śląsk Południe. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie Programu budownictwa socjalnego i komunalnego z rządowego Funduszu Dopłat.

Mieszkania SIM powstaną w nowoczesnych obiektach, odpowiadających najnowszym wytycznym budownictwa ekologicznego i energooszczędnego. Lokale będą dostosowane także do wymagań osób starszych i osób z niepełnosprawnościami. Zgodnie z założeniami Programu SIM mieszkania dedykowane są osobom, które nie mogą sobie pozwolić na zaciągniecie i spłacanie kredytu hipotecznego na zakup własnego mieszkania, są jednak w stanie regularnie płacić umiarkowanej wysokości czynsz.

Na działce o powierzchni 0,6 ha powstaną dwa trzykondygnacyjne budynki z 43 lokalami. Mieszkania będą miały od ok. 32 do blisko 68 m2. Do dyspozycji lokatorów będzie 59 miejsc parkingowych, miejsca postojowe dla rowerów, plac zabaw dla najmłodszych, a także elementy małej architektury i nasadzenia zieleni.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024