Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe mieszkania w Rybniku na wynajem. Inwestycje TBS mocno zaawansowane [FOTO]

Facebook Twitter

Nowe mieszkania w Rybniku "budują się" w centrum miasta, w dzielnicy Radziejów i Boguszowice. Tylko w tej ostatniej lokalizacji można jeszcze starać się o przydział lokalu, reszta mieszkań jest już zajęta.

Nowe mieszkania w Rybniku
UM Rybnik

Rybnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (TBS) buduje nowe mieszkania w Rybniku. Spółka realizuje budowę 192 mieszkań na wynajem, które znajdą swoich pierwszych lokatorów w 2024 roku. Inwestycje rozmieszczone są w strategicznych punktach Rybnika – w centrum miasta oraz w dzielnicach Radziejów i Boguszowice.

Pierwsza z inwestycji, zlokalizowana przy ulicy Hallera, to nowoczesna przestrzeń wartą ponad 43 miliony złotych. Na terenie tej inwestycji znajdzie się 80 mieszkań, 8 lokali usługowych oraz dodatkowa infrastruktura towarzysząca. „W nowo budowanym budynku C wykonano już montaż stolarki zewnętrznej, a także montaż stolarki instalacji podtynkowych i podposadzkowych. Trwają roboty na elewacji, a także wewnątrz – roboty tynkarskie, układanie wylewek czy montaż zabudów z płyt gipsowo-kartonowych

– informuje Olgierd Zaraś, Prezes Zarządu TBS „Twój Dom”.

UM Rybnik/ Olgierd Zaraś, prezes TBS

Nowe mieszkania w Rybniku, blisko szkół i przedszkoli

Drugą propozycją jest inwestycja na Sztolniowej w Boguszowicach, skierowana do osób, które cenią sobie bliskość miejskich udogodnień. Na terenie tej inwestycji powstaje 80 mieszkań, które znajdą się w pięciu czterokondygnacyjnych podpiwniczonych budynkach. Mieszkania będą miały 1, 2, lub 3 pokoje i powierzchnię między 31 a 60 m2.

Natomiast TBS na Okulickiego to inwestycja skierowana do osób szukających odskoczni od zgiełku miasta. Na terenie tej inwestycji powstają cztery wielorodzinne budynki mieszkalne z płaskim dachem, w których znajdą się mieszkania 1-, 2- i 3-pokojowe, o powierzchni od 29 do 61 m2.

Na Sztolniowej zakończono roboty związane ze stanem surowym budynków, wykonano pokrycia dachów, trwają roboty wykończeniowe zarówno wewnątrz budynków – montaż instalacji wewnętrznych i tynkowanie, a także na zewnątrz – roboty związane z wykonaniem elewacji budynków. Na Okulickiego trwa realizacja stanu surowego, rozpoczęły się już też roboty związane z wykonywaniem instalacji wewnętrznych w budynkach. W najbliższym czasie rozpocznie się montaż stolarki okiennej oraz roboty tynkarskie

– wyjaśnia Olgierd Zaraś.

Nabór wniosków o zawarcie umowy najmu na ostatnie mieszkania przy ul. Hallera został zakończony. Na Okulickiego wszystkie mieszkania są już zajęte. Można jeszcze starać się o mieszkanie na Sztolniowej.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj