Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowoczesne monitory interaktywne dla uczniów przyszpitalnej szkoły w Jastrzębiu

Facebook Twitter

"Ten sprzęt pomoże w lekcjach uczniów- dzieci i młodzieży zmagających się z różnymi problemami zdrowotnymi i niepełnosprawnościami"- to mówią w Zespole Szkół przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Jastrzębiu-Zdroju i dziękują za dwa nowoczesne monitory interaktywne, ufundowane przez Fundację JSW.

fot.mat.prasowe

86- calowe monitory szkoła otrzymała na finał przedsięwzięcia pod hasłem: „Tajniki Informatyki. Kodują szpitalne smyki”, 25 tysięcy to darowizna Fundacji JSW, dzięki której zakup był możliwy.

Przypomnijmy: W przyszpitalnym zespole szkół uczą się pacjenci na poziomie szkoły podstawowej i liceum, dzieci wymagające leczenia obejmowane są także edukacją specjalną.

fot.mat.prasowe

Sprzęt umożliwia wspomaganie rozwoju uczniów – dzieci i młodzieży zmagających się z różnymi problemami zdrowotnymi i niepełnosprawnościami, korygowanie i kompensowanie ich deficytów, bez wątpienia podnosi atrakcyjność prowadzonych lekcji, jest też dla uczniów źródłem wyjątkowej rozrywki podczas zajęć pozalekcyjnych, pomaga odwrócić uwagę wychowanków od ich bieżących trosk i minimalizować napięcie emocjonalne związane z pobytem w szpitalu, szczególnie trudnym w okresie pandemii COVID-19, ponieważ związanym z brakiem bezpośredniego kontaktu z rodziną i przyjaciółmi.

– mówi Ewa Guzy nauczyciel i rzecznik prasowy Zespołu Szkół przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022