Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Od października niższe opłaty za śmieci w Rybniku, przypominamy

Facebook Twitter

Od października mniejsze za opłaty za śmieci w Rybniku. Jeśli ktoś był na wakacjach w tym czasie to w radiu 90 przypominamy o miłych skutkach podjętych przez radnych decyzji.

punkty odbioru odpadów w Rybniku
Fot. rybnik.eu

Opłaty za śmieci w Rybniku – od października zapłacimy mniej

Od 1 października do 31 grudnia 2023 r. stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny wynosić będzie 8 zł, natomiast od 1 stycznia 2024 r. – 24 zł miesięcznie za osobę, przypomnijmy teraz opłata ta wynosi 33 zł/os. Jeśli opłata została już uregulowana to na koncie pojawi się nadpłata. W celu uzyskania jej zwrotu konieczne jest złożenie do urzędu wniosku.

Stawki opłat za odbiór odpadów komunalnych

– od 1 stycznia 2023 roku:

  • 33 zł za mieszkańca na miesiąc – jeśli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny
  • 66 zł za mieszkańca na miesiąc – jeśli mimo obowiązku, nie prowadzą selektywnej zbiórki odpadów

– od 1 października 2023 roku:

  • 8 zł za mieszkańca na miesiąc – jeśli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny
  • 16 zł za mieszkańca na miesiąc – jeśli mimo obowiązku, nie prowadzą selektywnej zbiórki odpadów

– od 1 stycznia 2024 roku:

  • 24 zł za mieszkańca na miesiąc – jeśli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny
  • 48 zł za mieszkańca na miesiąc – jeśli mimo obowiązku, nie prowadzą selektywnej zbiórki odpadów

Na przełomie października i listopada br. właściciele nieruchomości otrzymają zawiadomienie dotyczące wysokości stawki opłaty za IV kwartał 2023 r. – przypominamy 8zł od osoby! Zawiadomienia dotyczące wysokości opłaty w roku 2024 r. zostaną wysłane na początku 2024 roku.

W przypadku, gdy uregulowano już opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi za cały rok 2023 r. na kartotece powstanie nadpłata. W celu uzyskania jej zwrotu konieczne jest złożenie do urzędu wniosku zawierającego imię, nazwisko, adres zamieszkania i nr pesel właściciela nieruchomości, kwotę i adres nieruchomości, której nadpłata dotyczy oraz numer rachunku bankowego, na który należy dokonać jej zwrotu. W przypadku, gdy nieruchomość jest przedmiotem współwłasności ww. wniosek powinien zawierać dane i podpisy wszystkich współwłaścicieli. Jeżeli właściciel nieruchomości posiada inne zobowiązania podatkowe za 2023 r. (np. podatek od nieruchomości) we wniosku należy wskazać te zobowiązania, celem przekazania na nie powstałej nadpłaty.

Uzyskanie zwrotu bądź przeksięgowanie opłaty będzie możliwe od dnia wejścia w życie uchwały, tj. od 1 października 2023 r.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj