Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Rozpoczął się Tydzień Książek

Facebook Twitter

Warsztaty, spotkania, wykłady, spacer. Przed nami Tydzień Książki w Cieszynie! Od poniedziałku, 6 maja, w mieście nad Olzą dziać się będzie naprawdę sporo.

Tydzień Książek
fot.geralt/ pixabay.com

Będzie można: wziąć udział w warsztatach tworzenia opraw książkowych z papieru marmurkowego, poznać historię wydawniczego biznesu Edwarda Feitzingera, który zasłynął z drukowania tzw. „książek dla ludu”, czyli literatury jarmarcznej, sprawdzić na czym polega ukryta przyjemność czytania kryminałów.

W ramach Tygodnia Książki swoje drzwi otworzy cieszyńskie Archiwum Polskiego Atlasu Etnograficznego z m.in. unikatowymi zielnikami, Muzeum Drukarstwa, ale też pracownie artystyczne: projektowania graficznego, komiksu i sztuki narracji, ilustracji i plakatu. W planach wystawa zabytkowych nut, komiksów i unikalnych albumów w cieszyńskim oddziale Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego czy spacer śladami dawnego cieszyńskiego drukarstwa i księgarstwa.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny, na część z nich obowiązują zgłoszenia poprzez stronę: https://program.miastonauki.pl/tydzien-ksiazki

Pełny program znajdziecie TUTAJ (plik PDF)

Dodatkowe informacje można uzyskać, pisząc na adres: tydzienksiazki.cieszyn@us.edu.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj