Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpital w Rybniku odwiesił działalność oddziału internistycznego. To teraz oddział covidowy

Facebook Twitter

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku odwiesił działalność oddziału internistycznego, przekształcając go w oddział covidowy. Nie zmienia to sytuacja szpitala, ciągle brakuje lekarzy którzy przyjdą do pracy na oddziale internistycznym.

Na oddziale covidowym szpital w Rybniku uruchomił 33 łóżka. W sumie jak już was informowaliśmy w rybnickim szpitalu jest 55 łóżek przeznaczonych dla pacjentów z Sars- Cov- 2. Nie wykluczone jednak, że liczba ta w najbliższych tygodniach będzie się zwiększać.

Ciągle nie ma lekarzy, którzy w styczniu przyjdą do pracy na oddziale internistycznym. Dyrektor szpitala w Rybniku Ewa Fica przyznaje, że brak lekarzy na internie to największy problem, przed jakim stoi dziś lecznica:

Ewa Fica: To jest najsłabsze ogniwo tego szpitala, problem jest ogromny i to jest niepokojące. Przeprowadziliśmy już mnóstwo rozmów z wieloma lekarzami. Jeżeli chodzi o oddział internistyczny, to robimy wszystko, żeby móc ją rzeczywiście otworzyć, ale na pewno nie jako dwa oddziały, bo nie będziemy w stanie tego zrobić

Ewa Fica, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego numer 3 w Rybniku

Dyrekcja placówki rozmawiała między innymi z lekarzami z raciborskiego szpitala, którzy kilka tygodni temu złożyli wypowiedzenia z tamtejszego oddziału internistycznego. Niestety nie zgodzili się na pracę w Rybniku.

Cały czas szukamy chętnych

– podkreśla dyrektor Ewa Fica:

Ewa Fica: Byliśmy w kontakcie i z tymi lekarzami, natomiast my już byliśmy tak daleko z rozmowami z niektórymi lekarzami, że w dniu podpisania umowy się wycofali. Początkowo wszyscy się zgadzają, a potem nie wiem, dlaczego dochodzi, a to nie chodzi o pieniądze. Ja apeluję do wszystkich lekarzy internistów, że mamy bardzo dobrze wyposażony oddział, mamy ogromne zaplecze diagnostyczne, że zapraszamy do nas do szpitala do współpracy.

Interna w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym numer 3 w Rybniku zawieszona została w lipcu. Problem braku internistów dotyczy większości szpitali w całym kraju.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2022