Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Okradli piwnicę, policja już ich zatrzymała

Facebook Twitter

Włamali się piwnicy jednego z bloków w Jastrzębiu-Zdroju, są już w rękach policji. Mężczyźnie i kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

kradli

Policjanci z jastrzębskiej komendy odebrali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem, do której doszło przy ulicy Śląskiej. Na miejscu technik zabezpieczył ślady, a także sporządził dokumentację fotograficzną, sprawdzono także monitoring. Mundurowi szybko ustalili sprawców i jeszcze tego samego dnia ich zatrzymali.

fot. KPP Jastrzębie-Zdrój

To 30-letnia kobieta oraz 43-letni mężczyzna-mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju, których wizerunki na miejscu zdarzenia zarejestrowały kamery monitoringu. 43-latek okazał się osobą poszukiwaną do odbycia 1 roku kary pozbawienia wolności. Kryminalni w mieszkaniu zatrzymanych ujawnili i zabezpieczyli skradzioną skrzynkę narzędziową.

Mundurowi w trakcie przeszukania mieszkania za kanapą w pokoju ujawnili części kartonowego opakowania po skradzionej desce. Niestety jastrzębianie zdążyli już sprzedać skradziony łup. Stróże prawa po ustaleniu osoby, w których rękach jest skradziona rzecz, udali się we wskazane miejsce. 36-latek twierdził, że deska został już sprzedana. Sprzęt udało się jednak odnaleźć.

fot. KPP Jastrzębie-Zdrój

Zatrzymani sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz paserstwo. Grozi im nawet od 5 lat za paserstwo do 10 lat więzienia za kradzież z włamaniem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024