Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

PGG ufundowało plac zabaw w Czernicy [WIDEO, FOTO]

Facebook Twitter

O nowy plac zabaw z kilkunastoma atrakcjami wzbogacił się teren przed zameczkiem w Czernicy – to gmina Gaszowice. Huśtawki, miejsca do wspinaczki, zjeżdżalnie, wszystko z bezpieczną amortyzująca nawierzchnią. To prezent od Polskiej Grupy Górniczej.

Spółka od kilku miesięcy prowadzi specjalny program 'PGG dla gmin’. – Chcemy w jakiś sposób zrekompensować niekorzystny wpływ górnictwa na otoczenie – mówi Radiu 90 Jerzy Janczewski wiceprezes zarządu PGG.

Co by nie robić, zawsze szkody górnicze powstają, w gronie zarządu powstał pomysł, żeby w ramach dobrej współpracy pokazać tę pozytywną stronę naszej firmy. Że również możemy coś zrobić dla mieszkańców tej gminy. Dlatego na terenie tych gmin górniczych fundujemy takie place zabaw.
Radio90: Jak to wygląda, samorządy muszą zgłosić się do was?
Myśmy zrobili spotkanie z wójtami, burmistrzami, przedłożyliśmy taką propozycję i ofertę, że jesteśmy gotowi takie place zabaw.

Gaszowice są trzecią gminą górniczą, w której powstał taki plac zabaw. – Wskazaliśmy teren przy zameczku, wiele osób tutaj z tego miejsca korzysta – mówi wójt Gaszowic, Paweł Bugdol.

Można powiedzieć, że place zabaw i PPG ma się nijak do siebie, ale generują też szkody górnicze kopalnie. Myślę, że w ramach rekompensaty dają środki na tego typu przedsięwzięcia. Tutaj był plac zabaw, można powiedzieć, że to jest potężne uzupełnienie tego małego placu zabaw.

Urządzenia do zabawy i ćwiczeń cieszą najmłodszych i ich rodziców.

 

Może wybierzecie się do Czernicy przetestować z dziećmi nowy plac zabaw?

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj