Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pijany kierowca i motorowerzysta pod wpływem narkotyków

Facebook Twitter

Trzy promile alkoholu w organizmie, tyle wydmuchał wczoraj (26.06.) 44-letni kierowca. Został zatrzymany po godz. 19.00 w Książenicach. Pod wpływem narkotyków był z kolei motorowerzysta namierzony na ulicy Wodzisławskiej w Rybniku.

Policja grozi palcem i przypomina, że w tym roku dostali nowoczesny analizator testów narkotykowych. Urządzenie DrugRead może zrobić badanie w każdym miejscu regionu, o każdej porze.

Policjanci zauważyli na ulicy Wodzisławskiej motorower bez tablicy rejestracyjnej, dali kierującemu sygnał do zatrzymania, lecz ten przyspieszył i zaczął uciekać. Skręcił w boczną drogę, po czym porzucił pojazd i dalej uciekał pieszo. Jak się okazało tuż po zatrzymaniu, mężczyzna miał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i jeszcze jedno: pięć gramów środków odurzających.

Wtedy zastosowano DrugRead – analizator testów narkotykowych, wtedy było już jasne, że 26-letni mieszkaniec Rybnika był pod wpływem narkotyków. Teraz policja czeka na dokładne wyniki, bo pobrano krew do badań.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty, to cała seria: jazda pojazdem mechanicznym pomimo zakazu sądowego, posiadanie środków odurzających oraz ucieczka przed policyjnym pościgiem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj