Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piłkarki nożne z Rybnika w ekstralidze! Oficjalnie!

Facebook Twitter

Decyzją Komisji ds. Nagłych PZPN, zespół TS ROW-u Rybnik w przyszłym sezonie zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przypomnijmy: w związku z pandemią rozgrywki piłki nożnej kobiet na wszystkich szczeblach w kraju zostały zawieszone.

Teraz podjęto decyzję, że sezon nie zostanie dokończony a za obowiązujące uznano wyniki po zakończeniu rundy jesiennej. Zespół z Rybnika po pierwszej część sezonu uplasował się na pierwszym miejscu w grupie południowej pierwszej ligi a to oznacza, że awansuje do grona najlepszych klubowych drużyn w kraju.

Przypomnijmy, że z jedenastu rozegranych jesienią spotkań TS ROW wygrał dziewięć, raz zremisował i doznał jednej porażki. W tabeli o 3 punkty wyprzedził trzy inne drużyny.

Awans to ogromny sukces piłkarek, sztabu szkoleniowego i władz klubu wywalczony po dwóch latach gry na pierwszoligowych boiskach. Drużyna z Rybnika potrzebowała zaledwie 4 sezonów, by przejść drogę od trzeciej ligi do ekstraligi.

– podkreśla Robert Krzyżaniak, dziennikarz sportowy Radia 90.

Czy powtórzy sukcesy innego, nieistniejącego już klubu Unii Racibórz, wielokrotnego zdobywcy mistrzostwa kraju? Czas pokaże. Dodajmy, że w związku z reorganizacją rozgrywek kobiecych, z obu grup pierwszej ligi spadły zespoły, które zajęły w tabeli miejsca od 6 do 12. To oznacza spadek dla innego klubu z regionu SWD Wodzisław Śląski, który w przyszłym sezonie zagra w II lidze.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj