Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piłkarki ręczne MTS-u Żory zaczęły nowy sezon od wygranej

Facebook Twitter

Żorzanki, które nie kryją swoich aspiracji i zapowiadają walkę o awans do ekstralig, na początek pokonały Zgodę Ruda Śląska. Mecz wygrały wysoko 36:25.

www.facebook.com/mtszory1922

Początek spotkania należał do gospodyń, później żorzanki zaczęły trafiać i ostatecznie na przerwę schodziły prowadząc 10. bramkami (20:10). W drugiej części kontrolowały przebieg meczu i pewnie wygrały.

Ze zwycięstwa swojego zespołu cieszył się trener MTS-u, Bartłomiej Duda:

Nie sądziłem, że tak łatwo pójdzie, aczkolwiek mieliśmy problemy zaraz na początku, niewykorzystane sytuacje sam na sam, Zgoda sobie zbudowała 1-2 bramkową przewagę, ale dziewczyny ogarnęły to szybko (…). Bardzo dobra praca w obronie, wszystkie taktyczne założenia zrealizowane, myślę, że cały MTS na plus i trzy punkty jadą do Żor.

Najskuteczniejszą zawodniczką MTS-u była Zuzanna Mikosz, która rzuciła 10 bramek – to dobra informacja, zła jest taka, że był to jej ostatni mecz w zespole z Żor, zawodniczka została zakontraktowana przez zespół z Super Ligi, Eurobud Jarosław.

Dodajmy, że kolejny mecz żorzanki zagrają we własnej hali. W niedziele 11 października zmierzą się z Cracovią (pocz. 18.00.).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj