Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po tej kontroli dalej nie pojechały. Akcja ITD na autostradzie [WIDEO]

Facebook Twitter

Po kontroli emisji spalin, 2 ciężarówki nie pojechały w dalszą drogę. Jedenaście samochodów ciężarowych na A1 sprawdzili funkcjonariusze katowickiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Inspektorzy z Katowic na A1 prowadzili kontrole stanu technicznego poruszających się po A1 pojazdów ciężarowych. Dzięki specjalistycznym urządzeniom, w jakie wyposażone jest mobilne laboratorium śląskiego inspektoratu, badania poziomu emisji spalin pojazdów były bardzo dokładne. W sumie inspektorzy zbadali jedenaście samochodów. Dwie ciężarówki, w których stwierdzono nieprawidłowości, nie pojechały dalej.

Samochód białoruskiego przewoźnika, w którym inspektorzy ujawnili niesprawny układ oczyszczania spalin, nie spełniał norm ekologicznych. Dlatego funkcjonariusze zatrzymali jego dowód rejestracyjny i zakazali dalszej jazdy. Układ oczyszczania spalin musi zostać naprawiony, zanim pojazd ponownie zostanie dopuszczony do ruchu.

Podobny los spotkał ciężarówkę polskiego przewoźnika, prowadzoną przez kierowcę z Ukrainy. Zanieczyszczała środowisko, bo zmanipulowano układ emisji spalin. Ponadto w ciągniku i naczepie nie działał system ABS. Również ta kontrola zakończyła się zakazem jazdy i zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Kierowców ukarano mandatami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj