Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pociągiem w Beskidy jednak nie dojedziemy? Niepewny rozkład jazdy pociągów do Wisły

Facebook Twitter

Były zapowiedzi, głośne deklaracje, ale wszystko wskazuje na to, że tej zimy do Wisły pociągiem jednak nie pojedziemy. Jak mogliście usłyszeć na naszej antenie w ubiegłym tygodniu, PKP PLK realizuje dużą inwestycję na linii od Bronowa przez Skoczów właśnie do Wisły. Prace warte 460 milionów to nowe torowiska, przystanki, sieć trakcyjna. W niedzielę 13 grudnia, kiedy następuje zmiana rozkładu jazdy, pociągi miały wyjechać w Beskidy. Czy tak się stanie?

fot. FB/ Koleje Śląskie

W ubiegłym tygodniu rzeczniczka PKP PLK przekonywała, że w Beskidy dojedziemy pociągiem. Dzisiaj jednak nie chciała komentować informacji, która pojawiła się na profilu Facebookowym „Kolej na Śląsk”. Jak czytamy:

 W najbliższą niedzielę, 13 grudnia, pociągi do Wisły jeszcze nie pojadą. Powodem jest fakt, że szlak od Bronowa do Skoczowa nie został dopuszczony do ruchu.

Rzeczniczka PKP w rozmowie z naszym reporterem przyznała, że w najbliższym czasie będzie rozesłany do mediów komunikat w tej sprawie. Być może nastąpi to jeszcze dzisiaj (09.12.). Nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła pytaniu, czy pociągi od 13 grudnia pojadą na południe województwa, w kierunku Ustronia i Wisły.

Podobnie rzecznik Kolei Śląskich, które realizują połączenia w województwie, nie chciał komentować sprawy. Czekamy na oficjalne stanowisko PLK, musi być w najbliższych godzinach, bo do niedzieli pozostało już niewiele czasu. Tyle usłyszeliśmy ze stron Kolei Śląskich
Szkoda, jeśli informacje się potwierdzą. Nie dość, że sezon będzie kiepski to nawet ci, którzy chcieli przyjechać do Ustronia czy Wisły na jeden dzień pociągiem, nie będą mieli tej możliwości.

Dodajmy, że Koleje Śląskie od 13 grudnia planowały wprowadzić nowość – weekendową ofertę pociągów Beskidzki Sprinter. Pociągi o poranku miały rozpoczynać bieg w większych miastach północnej oraz centralnej części regionu.

AKTUALIZACJA 

Mamy oficjalne stanowisko PKP PLK:

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022