Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pół miliona rowerzystów przejechało po rybnickich bulwarach

Facebook Twitter

500-tysięczny użytkownik pojawił się dziś (31.07.) nad Nacyną. Taką liczbę ok. godz. 9.30 wskazał licznik ustawiony przy zjeździe pod mostem na ul. Kotucza. Instalacja monitorująca natężenie ruchu na biegnącej wzdłuż rzeki ścieżce, zlicza rowerzystów i pieszych korzystających z przejazdu pod drogą od dnia jego uruchomienia, w październiku 2017 roku.

fot.L.Tyl/ rybnik.eu

500-tysięczny rowerzysta to Krzysztof z dzielnicy Orzepowice.

Pan Krzysztof przyznał, że jeździ tą trasą bardzo często, bo jest to szybki skrót do centrum miasta.

– Wygodna, oświetlona, poprowadzona z dala od ruchu samochodowego trasa pieszo-rowerowa wzdłuż Nacyny okazała się strzałem w dziesiątkę – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera. – Sygnały, jakie płyną do mnie ze strony rybniczan mówią wyraźnie, że nie wyobrażają już sobie rowerowego Rybnika bez bulwarów. Droga wzdłuż Nacyny, łącząca Śródmieście z kilkoma dzielnicami miasta służy wielu z nich jako dojazd do pracy, szkoły czy na zakupy, ale przede wszystkim jako doskonałe i bezpieczne miejsce do odpoczynku i rekreacji – dodaje prezydent.

Przypomnijmy, że rowerowo-pieszy szlak łączący park tematyczny z ulicą Rudzką to dopiero pierwsza część bulwarów wzdłuż Nacyny. Już wkrótce ruszą prace związane z poprowadzeniem trasy w drugą stronę, to znaczy od mostu na ul. Raciborskiej w kierunku południowych dzielnic miasta. Przygotowanie tego traktu dla mieszkańców jest jednym z priorytetów konsekwentnie realizowanej budowy sieci tras rowerowych w Rybniku- słyszymy w Urzędzie Miasta w Rybniku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj