Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja apeluje: Zadbajmy o mieszkanie wyjeżdżając na święta [WIDEO]

Facebook Twitter

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia spowodują, że część z nas wyjedzie z domu, by odpocząć z najbliższymi. Dlatego, aby czas ten pozostawił po sobie wyłącznie dobre wspomnienia, musimy pamiętać o właściwym zabezpieczeniu swojego domu. To pomoże uchronić się przed włamaniem.

policja, święta
fot.pixabay.com

Policja przypomina, jak zadbać o dom podczas świątecznych wyjazdów

Podczas codziennej służby policjanci dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, patrolując ulice miast i miejscowości oraz czuwając nad bezpieczeństwem podróżujących po naszych drogach. Przeprowadzają również liczne akcje edukacyjne, by ustrzec ich przed zagrożeniami.

Przypominamy:

  • Złodziej, typując dom do włamania, wybierze ten usytuowany w ustronnym miejscu, nieoświetlony, z zabezpieczeniami łatwiejszymi do pokonania, gdzie ryzyko zauważenia go będzie znikome. Dlatego warto zainwestować w system alarmowy, monitoring, rolety antywłamaniowe, zamki z atestem i inne zabezpieczenia przeciwwyważeniowe, ale przede wszystkim w oświetlenie terenu – włamywacz unika takich miejsc.
  • Szafa z bielizną, doniczka z kwiatami, książki czy cukiernica są bardzo dobrze znane włamywaczom i sprawdzane przez nich w pierwszej kolejności. Najrozsądniejsze jest zdeponowanie w banku posiadanej gotówki, kosztowności i innych wartościowych przedmiotów.
  • Dobrą praktyką jest poproszenie kogoś z rodziny, zaufanego znajomego, a najlepiej sąsiada, żeby podczas naszej nieobecności zaopiekował się domem, od czasu do czasu otworzył na chwilę okno, zaświecił światło, zebrał ze skrzynki pocztowej przychodzącą korespondencję i ulotki stwarzając pozory, że w mieszkaniu ktoś przebywa.
  • Gdy planujemy dłuższy wyjazd, nie informujmy o tym wszystkich, zamieszczając wpisy czy zdjęcia na portalach społecznościowych. Pamiętajmy, że to może ułatwić zadanie przestępcy, chcącemu pozbawić nas dorobku całego życia.
    Nie dajmy szans włamywaczom! Pamiętajmy, aby zawsze zabezpieczać dom przed jego opuszczeniem. Niespodzianki na wyjeździe? Tylko te pozytywne!

Poniżej przypominamy tegoroczny spot „Stop włamaniom do domów” przygotowany na potrzeby kampanii Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów.

Źródło: Policja Śląska

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj