Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja z Rybnika i Gliwic chwali się piłkarzami w swoich szeregach. Są mistrzami świata

Facebook Twitter

Policjant z Czerwionki-Leszczyn, a także mundurowy z komisariatu w Sośnicy w drużynie mistrzów świata. Na Wyspach Kanaryjskich odbył się III Światowy Turniej Drużyn Policyjnych w piłce nożnej siedmioosobowej, w którym reprezentacja polskiej policji obroniła tytuł mistrzów świata.

fot. policja Rybnik

Komendy w naszym regionie chwalą się zawodnikami ze zwycięskiego składu, to młodszy aspirant Piotr Pacholski z komisariatu w Czerwionce-Leszczynach oraz funkcjonariusz z V komisariatu w Sośnicy sierżant sztabowy Mateusz Stajer. Nasz zespół wygrał wszystkie mecze turnieju. W drodze do finału Polacy pokonali: Słowenię, Włochy, Szwajcarię, Katalonię i Hiszpanie. Z tym ostatnim zespołem zagrali ponownie o złoto. Wygrali pewnie 3:0 i ponownie sięgnęli po tytuł.

Mecze grupowe rozegrano „każdy z każdym”, po 20 minut. W pierwszym reprezentacja polskiej Policji spotkała się z drużyną Słowenii. Od pierwszych minut widać było presję, jaka ciążyła na graczach, jednak doskonałe przygotowanie pozwoliło rozstrzygnąć spotkanie na naszą korzyść i wygraliśmy 7:0.

Drugi mecz był starciem reprezentantów naszej Policji z reprezentacją Włoch i również tym razem polscy zawodnicy pokazali charakter, wygrywając 3:1.
W kolejnym meczu polska reprezentacja nie miała sobie równych i wygrała z reprezentacją Włoch (Arona) 3:0.
Ostatni mecz grupowy pomiędzy naszymi a ekipą z Hiszpanii był przepustką do rundy finałowej i tak jak w poprzednich spotkaniach, zwyciężyliśmy, i to po trudnym boju.

W ćwierćfinale los skojarzył Polaków ze Szwajcarią. Od pierwszej do ostatniej minuty mecz był bardzo zacięty. Szybko strzelona bramka pozwoliła na nadanie tempa gry przez Polaków i wyprowadzenie skutecznych kontrataków. W efekcie spotkanie zakończyło się zwycięstwem 5:0.

Półfinałowe spotkanie rozegrano pomiędzy reprezentacją polskiej Policji a Katalonii. Każdy błąd na tym etapie mógł oznaczać wyeliminowanie, dlatego do spotkania z groźnym rywalem nasi zawodnicy podeszli z ogromną koncentracją. Po ciężkiej i zaciętej walce mecz ułożył się po myśli szkoleniowca reprezentacji polskiej Policji, Andrzeja Kuczyńskiego i zwyciężyliśmy 1:0. To zwycięstwo zapewniło awans do wymarzonego finału.

W meczu finałowym nasza reprezentacja zmierzyła się z Hiszpanami. Przeciwnicy od pierwszej minuty pokazali ogromną wolę walki i duży charakter. Po bardzo trudnym, wyrównanym meczu nasi zwyciężyli 3:0, broniąc tytuł mistrzów świata, który zdobyli w 2021 roku. Wszystkie bramki padły w II połowie.

Wyjazd reprezentacji polskiej Policji na mistrzostwa świata w piłce nożnej drużyn siedmioosobowych możliwy był dzięki znacznemu wsparciu Stołecznej Grupy CBŚ Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej oraz środkom własnym, a policjanci poświęcili swój czas wolny w ramach urlopu.

Skład zwycięskiej drużyny:
Andrzej Kuczyński – selekcjoner (Biuro Komunikacji Społecznej KGP)
podkom. Rafał Gnap
mł. asp. Piotr Pacholski
mł. asp. Łukasz Matyśkiewicz
mł. asp. Maciej Watkowski
st. sierż. Michał Chrabąszcz
sierż. szt. Mateusz Orzechowski
sierż. szt. Jakub Kawecki
sierż. szt. Mateusz Stajer
st. post. Bartosz Soliński
st. post. Michał Majda
st. post. Arkadiusz Zalewski
post. Arkadiusz Kowalczyk
mł. asp. Artur Szlawski
Dariusz Mikulski – koordynator ds. logistyki z ramienia IPA.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023