Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Policjant pod zarzutem zgwałcenia kobiety trafił do aresztu

Facebook Twitter

Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Fot. raciborz.slaska.policja.gov.pl

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim. Arkadiusz Żabka rozmawiał z szefem tamtejszej jednostki Marcinem Felsztyńskim:

Prowadzimy śledztwo w kierunku przestępstwa zgwałcenia, wobec funkcjonariusza policji komendy powiatowej policji w Raciborzu. Samo zdarzenie nie jest bezpośrednio związane z wykonywaniem przez funkcjonariusza policji jego czynności służbowych. Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dla dobra śledztwa prokuratura nie zdradzać więcej szczegółów. Komendant raciborskiej policji niezwłocznie podjął decyzję o zawieszeniu funkcjonariusza i skierował na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji wniosek o zwolnienie ze służby.

Komunikat ze strony raciborskiej policji:

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu nie toleruje żadnych przypadków naruszeń dyscypliny służbowej i negatywnych zachowań w szeregach raciborskiej policji. Mając na względzie dobre imię Policji w związku z informacją, jaką otrzymał Komendant dotyczącej jednego z funkcjonariuszy, wobec którego 5 listopada wodzisławski Sąd Rejonowy zastosował tymczasowy areszt.

Komendant niezwłocznie podjął decyzję o zawieszeniu funkcjonariusza i skierował wniosek na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji o zwolnienie ze służby ze względu na jej ważny interes. Czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022