Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysł na weekend: Może poszukasz wodzisławskich skrzatów?

Facebook Twitter

W kopalni, w swoim domu, w pizzerii i w salonie. Wodzisławskie skrzaty pokazują się w takich właśnie dekoracjach w rejonie rynku w Wodzisławiu Śląskim. Miasto chwali się, że to atrakcja na skalę europejską, a my w Radiu 90 polecamy: znajdź i zobacz wszystkie. Mamy specjalną mapę!

W grudniu 2021 roku skrzaty pojawiły się na Starym Mieście. Dokładnie w czterech lokalizacjach wokół rynku. Można ich szukać w piwnicznych oknach czy w kamiennych podstawach latarni.

To dioramy, czyli rodzaj miniaturowych domów dla lalek, wykonane są z dbałością o najdrobniejsze detale, takie jak kształty centymetrowej książki w drewnianej sypialni, szybu w mikrokopalni czy pizzy w pizzerii. Na ścianach wiszą fotografie Wodzisławia w wersji mini, przypomnijmy, co mówił nam o nich twórca wodzisławskich skrzatów:

Rafał Wolny: To zdjęcie na prawej ścianie które jest, to jest zdjęcie wybrane przez internautów i zdobyło ono ponad 700 głosów, to jest przekrój nowego rynku ze starym, bardzo fajne przejście i super zdjęcie zrobione, bo były 4 zdjęcia do wyboru jak dobrze pamiętam i to właśnie zostało wybrane i to umieściliśmy na prawej ścianie mini pizzerii.

To może być pomysł na spacer po centrum Wodzisławia!

Gdzie znajdziecie Wodzisławskie Skrzaty?

Wodzisław Śląski zyskał nowych sąsiadów w wersji mikro. Ich przybycie poprzedziła budowa nowej kopalni przy ulicy Księżnej Konstancji 5, pizzerii u zbiegu ulic Głowackiego i Kubsza oraz drewnianych domków także przy ulicy Kubsza (pod numerem 15) i przy Rynku 13.

 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj