Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ponad 9 mln na drogi w gminie Goleszów

Facebook Twitter

Ponad 9 milionów złotych na remonty dróg otrzymała gmina Goleszów. To pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gmina Goleszów znalazła się w czołówce samorządów z powiatu cieszyńskiego, które uzyskały środki zewnętrzne na rozwój infrastruktury drogowej.

Sylwia Cieślar

Obie inwestycje będą prowadzone w Puńcowie:

Sylwia Cieślar: Otrzymaliśmy dofinansowanie na ulicę Kojkowicką. To jest dla nas strategiczna w Puńcowie, która idzie w kierunku granicy państwa i ulica Wieledroga, która łączy Cieszyn z Dzięgielowem. Jeżeli chodzi o ulicę Kojkowicką, to prace już trwają. Ten projekt był złożony, dostaliśmy na to ponad 3 mln 900 tys. dofinansowania i w tym roku mają już ruszyć prace przebudowy mostu wraz z infrastrukturą drogową

– mówi wójt Goleszowa, Sylwia Cieślar i dodaje, że tu prace powinny zakończyć się w połowie przyszłego roku.

fot. goleszow.pl

Niebawem ruszy też remont Wieledrogi:

Sylwia Cieślar: Będzie kompleksowo wyremontowana i będzie to pierwsza w gminie Goleszów ścieżka rowerowa, która ma też łączyć gminę Goleszów z Cieszynem. Ta inwestycja jest do 2026 r. Będziemy ruszać z przetargiem i z wyłonieniem wykonawcy. Według kosztorysu, który mamy na ulicę Wieledrogą, to jest około 10 mln zł. A jeżeli chodzi o Kojkowicką, to jesteśmy po przetargu, to jest ponad 7 mln zł. Obydwie drogi są w bardzo złym i kiepskim stanie, więc tutaj jak najbardziej to dofinansowanie dużo nam pomoże, żeby ulepszyć i poprawić infrastrukturę drogową w gminie.

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to nieco ponad 50% każdej z inwestycji. Środki na remonty otrzymały też inne gminy z powiatu cieszyńskiego: Skoczów ponad 930 tysięcy złotych na modernizację ulicy Powstańców Śląskich i Strumień 190 tysięcy na ulicę Stokrotek w Zabłociu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023