Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pożar w Zawadzie. W akcji brało udział 6 zastępów straży pożarnych

Facebook Twitter

Tragiczny pożar w Wodzisławiu Śląskim–Zawadzie. Nad ranem strażacy otrzymali zgłoszenie, że w jednym z budynków przy ulicy Młodzieżowej zauważono ogień. Wszystko działo się tuż przed godziną 5.00 rano.

Pożarem objęte było pomieszczenie gospodarcze.

Strażacy po wejściu do budynku zlokalizowali ciało jednej ofiary

– informuje Krzysztof Ograbek, st. kapitan z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej Nr 2 w Rydułtowach:

Krzysztof Ograbek: Po dalszych przeszukiwaniach okazało się, że w kolejnym pomieszczeniu znajduje się jeszcze jedna osoba poszkodowana. Zostały podjęte czynności reanimacyjne, niesyty obie osoby poniosły śmierć na miejscu. W tej chwili trwają czynności dochodzeniowe, prowadzone przez zespół kryminalny policji, nasze działania zostały zakończone.

Zmarli to dwaj mężczyźni w wieku ponad 60 lat. Strażacy wstępnie wykluczają jednak, że pożar mógł powstać od pieca, którym ogrzewano pomieszczenia:

Krzysztof Ograbek: Obie osoby były w tym budynku gospodarczym przybudowanym do budynku mieszkalnego. Na chwilę obecną trwają czynności dochodzeniowe, także na miejsce prawdopodobnie przybędzie biegły sądowy, który będzie ustalał przyczynę pożaru.

Radio 90: Czy jakiś piec węglowy był w tej kotłowni?

Krzysztof Ograbek: Tak, ale my wykluczamy, że pożar mógł powstać od tego pieca. Najprawdopodobniej mogło to być zaprószenie tego pożaru.

W akcji brało udział 6 zastępów zawodowych i ochotniczych straży pożarnych.

Podobne tematy


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, bool given in /home/server106088/ftp/radio90/radio90pl/wp-includes/wp-db.php on line 3547

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj