Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prace na Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach. Będą utrudnienia w ruchu

Facebook Twitter

Trwają prace na Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach. Droga jest remontowana od mostu nad rzeką, aż do granicy z gminą Zebrzydowice. To ponad 2 kilometry.

Prace na Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach
fot. Gmina Pawłowice

Prace na Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach

Rozpoczęło się już rozbieranie zatok autobusowych, na których zostanie ułożona nowa nawierzchnia z kostki granitowej. Na czas prac wyznaczono nową lokalizację przystanków. Kolejnym etapem będzie wymiana nawierzchni asfaltowej na odcinku, wzdłuż którego znajduje się chodnik. Ten etap będzie się wiązał z wprowadzeniem ruchu wahadłowego. Ostatnim etapem będzie przebudowa końcowego odcinka drogi wraz z budową chodnika. To około 650 metrów. Prace na tym etapie będą wiązały się z zamknięciem drogi i wprowadzeniem objazdów.

Prace mają kosztować ponad 5 mln złotych.

Prace na Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach. Kto je finansuje?

Ulica Zebrzydowicka to droga powiatowa, dlatego zadanie prowadzi powiat pszczyński, ale w sfinansowaniu przebudowy partycypuje Gmina Pawłowice. Koszt całkowity to ok. 5 mln 47 tys. zł, z czego 3 mln zł pokryje dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a pozostałą część po połowie, tj. po 1 mln 231 tys. zł zapłacą ze swoich budżetów Powiat Pszczyński i Gmina Pawłowice.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024