Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prawie jak Lewandowski, Ronaldo czy Luka Modrić

Facebook Twitter

Gala Mistrzów Sportu! Brzmi dumnie, a dumni byli mali piłkarze z Zebrzydowic, dla których przygotowano świąteczne spotkanie i nagrodzono za osiągnięcia na boisku. Wczoraj (16.12.) w Zebrzydowicach odbyła się II Świąteczna Gala Piłkarska, która była sportowym podsumowaniem roku zawodników szkółki KKS Spójnia Zebrzydowice.

Tak jak w przypadku prestiżowej „Złotej Piłki” francuskiego magazynu „France Football”- najważniejszego plebiscytu piłkarskiego- gali towarzyszyły ogromne emocje.

Wśród nagrodzonych była Magda Piekarska:

W wieku 4 lat kopałam sobie w piłkę, tata to zauważył i zaczął mnie uczyć tego grania. Ten rok był udany, cieszę się z tego bardzo, że nie poddaję  się i dalej gram w piłkę. Moje koleżanki jak zaczynałam grać, mówiły, że jestem „chłopczyca”… ale ja się tym nie przejmowałam i teraz trochę mi zazdroszczą jak gram.

Dumni byli także młodzi zawodnicy – Max i Olivier Stuchlik oraz ich mama Iza: Cały ten rok był dla nas ciężką pracą, ale myślę, że efekty są na koniec:

Jestem dumny z tych młodych ludzi – mówi wiceprzewodniczący Rady Gminy Zebrzydowice Eugeniusz Lose:

 Z zawodu jestem nauczycielem, który przepracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w Jastrzębiu, w szkole 35 lat. To co dziś zobaczyłem, bo nie byłem na pierwszej gali, to mnie zaskoczyło. To przede wszystkim jest zasługa nie tylko działaczy, ale zasługa rodziców tych dzieci, którzy dbają, przyprowadzają te dzieci. Będziemy dalej rozwijać ten sport i przede wszystkim  cieszyć się, że tyle dzieci, tyle młodzieży jest zaangażowanych. 

To jest sposób, aby zintegrować nasze środowisko i żeby nasi zawodnicy poczuli się jak ich mistrzowie: Ronaldo czy Luka Modrić – mówi Radiu 90 prezes Spójni Zebrzydowice Wojciech Giza:

Podczas II Świątecznej Gali Piłkarskiej w Zebrzydowicach przyznano nagrody dla wyróżniających się graczy w pięciu kategoriach wiekowych: skrzat, żak, orlik, młodzik i trampkarz. Całość imprezy uświetnił występ zespołu The Out.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022