Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezydent wbił łopatę, inwestycja ruszyła

Facebook Twitter

Rusza inwestycja na lewobrzeżnych bulwarach Odry w Raciborzu. Dziś (15.09.) nastąpiło symboliczne wbicie łopaty pod inwestycję. Jeszcze w tym roku umocniona zostania skarpa, wytyczony przebieg ścieżki i wykonana część instalacji elektrycznej.

Do września przyszłego roku na wysokości przystani, na lewym brzegu, wybudowany zostanie nowy ciąg pieszo-rowerowy i ścieżka rowerowa po koronie wałów. Wokół starego dębu zbudowane zostaną schody terenowe z ławkami pełniące funkcję widowni dla przystani. Istniejące schody z Placu Mostowego zostaną wymienione na nowe.

Wymianie ulegnie także nawierzchnia przejazdu wałowego. Teren zostanie oświetlony. Pojawią się ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Budowana ścieżka docelowo ma łączyć się z projektowaną ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Reymonta.

Budowana ścieżka docelowo ma łączyć się z projektowaną ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Reymonta. To zadanie Zarządu Dróg Wojewódzkich. Projekt zakłada budowę ciągu pieszo-rowerowego od ronda na placu Mostowym do zjazdu przy Zajeździe Biskupim, skąd będzie można zjechać na ścieżkę prowadzącą do Parku Zamkowego, a dalej za kładką w lewo – na wały i później w kierunku Łężczoka – lub w prawo na ścieżkę wzdłuż Odry w stronę mostu kolejowego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj