Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Protesty pracowników cywilnych policji. W żorskiej komendzie L4 zapowiedziało 80% załogi

Facebook Twitter

Dziś (2.11.) zaczyna się protest pracowników cywilnych policji. W komendach w całym kraju pracownicy idą na zwolnienia lekarskie. Protestują także w naszym regionie, w żorskiej komendzie 80% załogi zapowiedziało, że weźmie chorobowe.

W ten sposób walczą o podwyżki, bo propozycja podniesienia zarobków o 160 złotych brutto jest dla nich nie do przyjęcia.

Arkadiusz Żabka rozmawiał z jednym z pracowników cywilnych w żorskiej komendzie:

Związki zawodowe ciągle walczą, ale nic im się do tej chwili nie udało zdziałać, rząd jest nieugięty i stoi przy tych swoich 160 złotych. Protest wymierzony jest przeciwko naszym pracodawcom (…). To będzie jak pandemia sięgać coraz szerzej.

Mówiąc o policji często zapomina się o pracownikach bez mundurów:

O pracownikach cywilnych nikt nie mówi, bo nas jest zdecydowana mniejszość, ale wykonujemy kluczowe zadania. Dlatego w ten sposób chcemy wyrazić ubolewanie, że o nas się zapomina, bo zarobki są naprawdę nędzne na wielu etatach. Ja pracując już ponad 20 lat, mając pełną wysługę zarabiam 2 600.

Związki zawodowe w policji, z przedstawicielami których rozmawiał Arkadiusz Żabka podkreślają, że to oddolna inicjatywa pracowników. w W piątek (29.10.) żądania w zakresie poprawy sytuacji płacowej złożyły cztery związki zawodowe działające w policji.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2021