Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przemoc domowa. Agresor aresztowany na 2 miesiace

Facebook Twitter

Tymczasowy areszt za przemoc domową dla 64-latka z Kuźni Raciborskiej. W poniedziałek (20.03.) do dyżurnego raciborskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o awanturze domowej. Wynikało z niego, że mężczyzna ma być agresywny w stosunku do swojej żony.

przemoc
fot. policja Racibórz

Przybyli na miejsce mundurowi zastali w domu 64-latka, który używał przemocy fizycznej wobec leżącej na podłodze kobiety. Agresor błyskawicznie został obezwładniony i zatrzymany. Okazało się, że przewrócił wózek inwalidzki, który służył jego żonie do poruszania się, kobieta upadła na ziemię. Jak ustalili policjanci, mężczyzna od kilku miesięcy regularnie znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie.

Będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których obrażał, krytykował, groził pozbawieniem życia i dopuszczał się rękoczynów wobec żony. Policjanci przebadali go i okazało się, że ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Wczoraj (23.03.) prokurator postawił mu zarzuty i został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Agresor stanie przed sądem, grozi mu kara do 8 lat więzienia.

– Potrzebujesz pomocy? Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”

przemoc niebieska linia

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024