Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

PSZOK: Mszana przenosi Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Facebook Twitter

Ulica 1 Maja 16 w Wodzisławiu Śl. Na terenie firmy pod tym adresem od soboty (28.01) działać będzie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych z Mszany. PSZOK w innym miejscu będzie działał jednak w tych samych godzinach, od 11.00 do 15.00.

Mszana przenosi PSZOK

Dojechać z Mszany można ul. Skrzyszowską, potem ul. św. Wawrzyńca i nową drogą w granicach Wodzisławia Śląskiego. To nie jest nic nowego dla mieszkańców, bo firma, gdzie teraz będzie działał PSZOK to firma, która odbiera śmieci z terenu Mszany. Zmiany wynikają z tego, że w tymczasowym punkcie nie ma wagi, a gmina wprowadziła wagowe limity.

PSZOK został przeniesiony w związku z wprowadzonymi od tego roku w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Mszana ograniczeniami wagowymi.

– podają urzędnicy.

Ograniczenia dotyczą:

  • odpadów remontowo-budowlanych – 1 tona z posesji na rok,
  • odpadów wielkogabarytowych – 0,5 tony z posesji na rok.

Przypominamy, że od tego roku obowiązują także ograniczenia w odbiorze opon – 4 sztuki z posesji na rok. Nie będzie również akcji „wystawka” czyli zbiórki wielkogabarytów z posesji.
Odpady w PSZOK można oddać tylko okazując elektroniczną Kartę PSZOK, wydawaną w Urzędzie Gminy.

PSZOK w Mszanie. Kiedy będzie nowy?

Pod koniec ubiegłego roku gmina przeprowadziła przetarg i 1 grudnia podpisała umowę na budowę nowego, stacjonarnego PSZOK, na którym znajdzie się waga do ewidencjonowania ilości oddawanych odpadów. Zadanie pn. „Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – Etap 1” ma być zrealizowane do sierpnia 2023 r.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024