Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pszów: Brak chętnych na wczesną edukację w szkołach

Facebook Twitter

Rodzice z Pszowa nie chcą posyłać dzieci do szkół. W mieście do 7 czerwca zawieszone pozostaną zajęcia wychowawczo-opiekuńcze w klasach I-III.

Chodzi o wszystkie szkoły podstawowe w mieście.

– Taką decyzję podjęli dyrektorzy pszowskich podstawówek

– mówi Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświaty w Pszowie Mirella Ogrocka:

To obwieszczenie jest spowodowane bardzo nikłym zainteresowaniem rodziców w tych klasach. No i dyrektorzy podjęli taką decyzję, że ze względu na to, że było jedno dziecko zgłoszone w jednej szkole, w drugiej szkole nie było nikogo zgłoszonego, to podjęli dyrektorzy taką decyzję.

W szkołach odbywać się będą jedynie konsultacje dla klas ósmych. W przedszkolu nr 3 nie będzie z kolei zajęć rewalidacyjnych i wczesnego wspomagania rozwoju. Spowodowane jest to kwarantanną jednej z nauczycielek prowadzącej zajęcia:

Tam jest nauczycielka na kwarantannie, której mąż pracuje na kopalni. Oni czekają na wyniki, wiadomo jak to z Sanepid-em jest. Ta nauczycielka logopedii z ty dzieckiem by i tak nie mogła się realizować. Dlatego podjęliśmy decyzję, wspólnie z panią dyrektor, że te zajęcia nie będą w tym przedszkolu do 7 czerwca realizowane.

Czy pozostałe przedszkola w Pszowie rozpoczną działalność po 25 maja, dowiemy się w najbliższy czwartek (21.05.), wtedy ma zostać podjęta ostateczna decyzja.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj