Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Puchar Polski w kolarstwie górskim w Jastrzębiu-Zdroju. To szansa na zawody też dla amatorów, trwają zapisy

Facebook Twitter

Pressingowa PETARDA zostanie odpalona w trzecią sobotę września (16.09.). Puchar Polski w kolarstwie górskim w formule olimpijskiej XCO w Jastrzębiu-Zdroju. Trwają zapisy na ten finał.

Puchar Polski w kolarstwie górskim
fot. FB/Pressing Schody i Drzwi Gromotka Team

To ta sama odmiana kolarstwa, w której z ogromnymi sukcesami startowała mistrzyni, Maja Włoszczowska. Już po raz szósty na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego miasto będzie gościć najlepszych kolarzy z całej Polski, a także z zagranicy.

Tomasz Kubala: Są to zawody przeznaczone dla zawodników licencjonowanych i klubów licencjonowanych. Ale również chcieliśmy zaprosić wszystkich amatorów i dzieci na ściganie na Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego w Jastrzębiu. Nasze zawody są wpisane do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Są to zawody wysokiej rangi i spodziewamy się najlepszych zawodników z kraju, ale również i z zagranicy, najczęściej z Niemiec, ze Słowacji, Czech. Byli też goście z Litwy, wszystkich okolicznych krajów. Tym razem zbieramy punkty do klasyfikacji olimpijskiej, więc spodziewamy się nawet zawodników z dalszych krajów.

mówi Tomasz Kubala, prezes Stowarzyszenia MTB Pressing Team, organizator zawodów „JBG-2 Pressingowa Petarda”.

Puchar Polski w kolarstwie górskim 16-17 września w Jastrzębiu-Zdroju fot. FB/Pressing Schody i Drzwi Gromotka Team

Czy trasa przygotowana na terenie jastrzębskiego OWN-u będzie wymagająca?

Tomasz Kubala: Rywalizacja ma bardzo atrakcyjny charakter. Trasa ma długość czterech kilometrów, jest pokonywana w zależności od kategorii wielokrotnie. Zapraszamy również oczywiście kibiców, bo są to fantastyczne emocje. Dla amatorów przygotowaliśmy osobny blok i troszeczkę łatwiejszą wersję tej trasy, także każdy na pewno sobie poradzi. A dla dzieciaków oczywiście w formie zabawy również trasy w okolicach tych głównych tras. Maksymalna ilość pętli zależy też od czasu pokonywania przez najlepszego zawodnika, ale waha się w okolicach 6-7 pętli. To nie są duże kilometry, bo jest to bardzo techniczna i trudna trasa, ale jest to ponad 20 kilometrów i najdłuższe wyścigi trwają około półtorej godziny.

Główne starty w sobotę, 16 września. W niedzielę (17.09.) będą ścigać się dzieci w każdym wieku w ramach Dziecięcego Festiwalu Rowerowego. W kategoriach Żak i Młodzik wyłonieni zostaną także mistrzowie Śląska.
Zapisy i regulamin www.wynikizawodow.eu/zapisy/128

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024